https://db2010.pl GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Wędrówki na pograniczu

Złożony przez Gminę Lubawka projekt „Szlakiem polsko-czeskiego pogranicza” został zatwierdzony do dofinansowania z Funduszu Małych Projektów w Euroregionie Nysa w ramach programu Interreg Czechy-Polska 2021-2027. Partnerem projektu jest czeskie miasto Zaclerz, z którym Gmina Lubawka owocnie współpracuje od wielu lat.

– „Szlakiem polsko-czeskiego pogranicza” to projekt, którego celem jest integracja społeczności przygranicznej, poznanie Karkonoszy oraz pogłębienie współpracy w dziedzinie kultury i sportu w Euroregionie. W ramach projektu, w dniach 16-17 grudnia 2023 roku, zorganizowane zostaną wędrówki na czterech różnych dystansach, ze startem i metą na Stadionie Miejskim w Lubawce. Realizacja projektu rozwiąże problem małej znajomości przygranicznych terenów. Wspólna realizacja działań rozszerzy wzajemne relacje między uczestnikami projektu, tworząc podstawę do dalszej współpracy na pograniczu. Projekt przyczyni się do nawiązania relacji między mieszkańcami pogranicza, a także poznania języka przygranicznego sąsiada. Zapisy na wędrówki znajdują się pod linkiem: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=8810&dark=0. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu! – zachęcają pomysłodawcy projektu.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty