https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Kino Apollo w Wałbrzychu zaprasza

Jedna dusza
Jest rok 1990, kiedy na świat przychodzi Alojz (Dawid Ogrodnik). Początkowo matka (Dorota Kolak) zamierza porzucić chłopca, jednak ostatecznie powraca po płaczącego synka. Mijają lata. Dorosły już mężczyzna jest twardym górnikiem, mającym charyzmę i posłuch kolegów. Jednak skłonność do alkoholu sprawia, że każdego dnia cierpią jego najbliżsi – żona Anna (Małgorzata Gorol) i mali synowie. Kiedy doprowadzona do ostateczności kobieta postanawia porzucić męża, dochodzi do niespodziewanego. Podczas katastrofy w kopalni, Alojz bez wahania ratuje życie kolegi, którego dotychczas bezlitośnie szykanował. Wypadek stanie się dla całej rodziny przełomem, który odmieni jej życie bezpowrotnie. Paradoksalnie jednak, mimo tragicznych konsekwencji, przyniesie też iskrę nadziei.

REŻYSER Łukasz Karwowski
PREMIERA 24 listopada 2023
DŁUGOŚĆ 94′
KRAJ Polska, 2023

Uśmiech losu
Andrzej (Mateusz Kościukiewicz), fotografik ze Śląska, przybywa na małą grecką wyspę, aby objąć spadek po stryju. Na miejscu okazuje się, że ten zapisał mu w testamencie kamienny szałas oraz położone w cieniu wulkanu pole. Rozczarowany spadkiem Andrzej postanawia jak najszybciej sprzedać odziedziczoną własność i wrócić do kraju. Wcześniej jednak musi odpracować dług, który jego stryj zaciągnął u greckiego sąsiada. Plan i decyzje, które dotychczas wydawały się oczywiste, komplikują się, kiedy Andrzej poznaje Lenę (Ifigeneia Tzola). Piękna Greczynka kompletnie zawróci chłopakowi w głowie, a to, co wydarzy się wkrótce, zmieni jego spojrzenie na świat i zmusi do zadania pytania – co tak naprawdę w życiu jest najważniejsze?

REŻYSER Andrzej Jakimowski
PREMIERA 1 grudnia 2023
DŁUGOŚĆ 104′
KRAJ Polska, Grecja, Irlandia, 2023

Napoleon
Ridley Scott prezentuje epicką opowieść o życiu Napoleona Bonaparte, ukazującą jego drogę do władzy oraz jego pasjonujący związek z Józefiną, pierwszą cesarzową Francji. W najnowszym filmie Scotta, Joaquin Phoenix wciela się w postać legendarnego cesarza. „Napoleon” nie tylko przedstawia polityczne i militarnego geniuszu Bonaparte, ale również głęboko wgłębia się w jego skomplikowane uczucia do Józefiny. Film zawiera także porywające sceny bitewne, które są prawdziwym majstersztykiem kinematografii.

REŻYSER Ridley Scott
PREMIERA 24 listopada 2023
DŁUGOŚĆ 158′
KRAJ UK, USA, 2023

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty