https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Małżeńskie święto

Dziesięć par świętowało w Mieroszowskim Centrum Kultury małżeńskie jubileusze. – Ten wyjątkowy jubileusz to piękny pomnik stałości ludzkich uczuć, który wystawiło sobie dwoje bliskich osób – powiedział podczas uroczystości Andrzej Lipiński, Burmistrz Mieroszowa.

– Jubileusz Złotych Godów to wyjątkowa rocznica, którą obchodzi się po 50 latach wspólnego pożycia małżeńskiego, a po 60 latach pożycia obchodzimy Diamentowe Gody. To niezwykłe jubileusze, którymi może pochwalić się niewiele par małżeńskich. Na tak pięknej uroczystości gościliśmy jubilatów Złotych Godów: Stanisławę i Stanisława Kwiatowskich, Barbarę i Zbigniewa Michalak Teresę i Ludwika Nowaków, panią Danutę Plucińską, Elżbietę i Zbigniewa Suchowolak, Marię i Benedykta Wacław, Danutę i Józefa Wojnar i Grażynę i Ryszarda Wypych oraz jubilatów Diamentowych Godów: Irenę i Witolda Gadzińskich i panią Kazimierę Tomanek. Ta uroczystość to także chwila, aby okazać państwu należny szacunek za waszą wytrwałość i małżeńską wierność. Wasz codzienny małżeński trud, poświęcenie dla rodziny i dla trwałości waszego związku został dostrzeżony przez najwyższe władze państwowe naszego kraju, czego dowodem są przyznane wam przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” – powiedział burmistrz Andrzej Lipiński.

Jubileuszowe obchody uświetniła część artystyczna. Dzieci z Przedszkola Samorządowego w Mieroszowie zaprezentowały przedstawienie taneczne, a okolicznościowe pieśni wykonał Zespół IRYSY pod batutą Krystyny Cybulskiej.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty