https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Grywalizacja w klastrze edukacyjnym

– Innowacje to nie tylko nowoczesne technologie, ale również niekonwencjonalne podejście do nauczania. Grywalizacja to metoda polegająca na zastosowaniu gier planszowych w edukacji i planowaniu dalszej kariery – formuła zarówno atrakcyjna jak i efektywna, gdyż pobudza do kreatywnego myślenia, współpracy i wysiłku umysłowego – wyjaśniają przedstawiciele Klastra Edukacyjnego Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” Invest in EDU.

– Mogli przekonać się o tym uczestnicy dzisiejszych warsztatów w Centrum Szkoleniowym WSSE „INVEST-PARK”: nauczyciele i doradcy zawodowi ze szkół zrzeszonych w klastrze. Poznali zarówno różne systemy gier, w tym autorską „4 kroki do pracy” – stworzoną przez Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy, mechanikę gier i sposoby przeprowadzania zajęć z ich wykorzystaniem. Warsztaty poprowadziły doradczynie z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej przy DWUP. Kolejne zajęcia, które odbędą się w ramach Europejskiego Roku Umiejętności, zostały zaplanowane na 5 grudnia 2023 r.. Zapraszamy wspólnie z naszym partnerem – DWUP – dodają przedstawiciele klastra Invest in EDU.

Z kolei ponad 120 uczniów odwiedziło nasze Centrum Szkoleniowe WSSE „INVEST-PARK w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

– Przygotowaliśmy dla nich wirtualną rywalizację, dawkę spawania w rozszerzonej rzeczywistości, pokazy druku 3D, historię rozwoju VR/AR, zajęcia z przedsiębiorczości i budowania własnej marki, a także informacje o zawodach przyszłości w zakładach Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK”. Dziękujemy za udział uczniom, ze szkół z naszego klastra: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Orła Białego w Wałbrzychu, Zespół Szkół Nr 5 im. Maksymiliana Tytusa Hubera w Wałbrzychu, II Liceum Ogólnokształcące w Wałbrzychu, Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żarowie oraz doradczyniom zawodowym z Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy – wyliczają organizatorzy zajęć.

(JM)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty