https://db2010.pl GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Zostań wolontariuszem WOŚP

„Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!” – to cel zbliżającego się, 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 28 stycznia 2024 roku WOŚP zagra między innymi w: Wałbrzychu, Boguszowie – Gorcach, Czarnym Borze, Głuszycy, Mieroszowie, Walimiu, Kamiennej Górze, Lubawce i Krzeszowie. Trwa rejestracja wolontariuszy, którzy tego dnia będą kwestowali.

Wałbrzyski Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest już zarejestrowany. Szefem sztabu jest Dorota Turzańska, a sztab znajdziecie pod numerem #1233! Tworzą go Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi numer 26 w Wałbrzychu, Hufiec ZHP Ziemi Wałbrzyskiej imienia hm. Alojzego Ciasnochy oraz Wałbrzyski Ośrodek Kultury.

– Mamy 245 wolontariuszy i 80 puszek stacjonarnych dla firm. Trwa rejestracja wolontariuszy i najlepiej, żeby wolontariusze rejestrowali się online. To jest dla nas najwygodniejsza forma, ale także dla wolontariusza, bo wolontariusz nie musi się zgłaszać do sztabu – przyznaje Dorota Turzańska.

Wystarczy odwiedzić stronę iwolontariusz.wosp.org.pl. To tam, w przypadku, gdy wolontariuszem chce być dziecko, jego dorosły opiekun może założyć konto i zgłosić dziecko. Dorośli, którzy chcą kwestować, konto mogą założyć na siebie. Po zalogowaniu, wypełnieniu formularza, wystarczy przesłać zdjęcie i wybrać z listy sztab (np. w Wałbrzychu – NUMER #1233). Warto pamiętać także o możliwości założenia puszki wirtualnej. Zgłoszenie jest później weryfikowane przez sztab. Na stronie można śledzić czy zgłoszenie zostało zaakceptowane. Osoby, których zgłoszenia zostaną zaakceptowane, będą poinformowani o dalszych krokach wiadomością SMS.

Także wirtualnie mogą zgłaszać się firmy i instytucje, które chcą wystawić u siebie stacjonarną puszkę. Wałbrzyski sztab WOŚP dysponuje 80 takimi puszkami. Ważne! By postawić taką puszkę, nie trzeba być wolontariuszem. Wystarczy opiekun. Puszki będą mogły być wystawione już od 10 grudnia tego roku i będą w danym miejscu do 32. Finału WOŚP.

Kolejnym rozwiązaniem jest rekrutacja w sztabie. Tu trzeba skontaktować się ze sztabem i pojawić się na specjalnym spotkaniu z niezbędnymi danymi, wypełnioną ankietą i swoim zdjęciem twarzy. Wypełnioną ankietę ze zdjęciem twarzy można także wysłać na adres wospwalbrzych@gmail.com. Obie te formy wymagają jednak ponownego kontaktu, aby podpisać wydrukowane z systemu oświadczenia, wiążą się zatem z wizytą w sztabie.

Uwaga! Zdjęcie (format jpg, min. 800×600 pikseli) musi być podpisane imieniem i nazwiskiem z odsłoniętą twarzą (bez nakryć głowy). Zdjęci nie mogą być wykadrowane z np. fotografii grupowych, wakacyjnych.

Ankietę można również dostarczyć do: Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury, ul. Broniewskiego 65a (Piaskowa Góra) – od poniedziałku do piątku w godz. 8.30 – 18.00; Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury, ul. Wysockiego 29 (na terenie Starej Kopalni) – od poniedziałku do piątku, w godz. 8.30 – 18.00 (środa do 17.00); Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 26, ul. Palisadowa 48, Wałbrzych – od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00 – 15.00 (do szefa sztabu – Doroty Turzańskiej).

Na zgłoszenia wałbrzyski sztab czeka do 21 grudnia. Warto się jednak pospieszyć ze zgłoszeniem, w ubiegłym roku już pod koniec listopada sztab wykorzystał limit wolontariuszy.

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Wałbrzychu zaplanowano na terenie Starej Kopalni 28 stycznia. Program jest w tej chwili przygotowywany. Na scenie pojawią się przede wszystkim artyści z Wałbrzycha i regionu.

Krzeszów

Centrum Biblioteczno-Kulturalne Gminy Kamienna Góra w Krzeszowie także prowadzi rejestrację wolontariuszy na 32. finał WOŚP w sztabie 6392!

– Jak zostać naszym wolontariuszem? Zarejestruj się na stronie: iwolontariusz.wosp.org.pl. To jedyna droga, którą przyjmujemy zgłoszenia! Jak co roku liczba miejsc jest mocno ograniczona, więc jeśli chcecie grać razem z nami, spieszcie się z zapisami! W razie pytań bądź problemów, piszcie do nas – chętnie pomożemy – apelują członkowie sztabu 6392.

Lubawka

– Sztab numer 7429 melduje gotowość do rozpoczęcia zadania! Jako pierwsi w powiecie kamiennogórskim zarejestrowaliśmy swój sztab o numerze #7429 i już dziś zachęcamy, aby dołączyć i pomagać razem z nami w Gminie Lubawka. Aby zostać wolontariuszem, należy osobiście zgłosić się do Domu Kultury w Lubawce. Rekrutacja odbywa się wyłącznie w siedzibie naszego sztabu! Więcej informacji można uzyskać telefonicznie pod numerem: +48 609 763 622. Szefem Sztabu WOŚP w Lubawce jest Karolina Trela – informują przedstawiciele sztabu numer 7429.

Mieroszów

– Kolejny raz nasz mieroszowski sztab zagra z WOŚP, tym razem podczas 32. Finału „Tu wszystko gra OK!”. Mamy mnóstwo planów i niespodzianek, ale o tym będziemy informowali na bieżąco. Żaden Finał WOŚP nie może się odbyć bez naszych wspaniałych, radosnych, wytrwałych i niezniszczalnych wolontariuszy. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc, zatem jeśli nie straszny Ci mróz i śnieg; jeśli chcesz zagrać w najwspanialszej, mieroszowskiej , świątecznej orkiestrze; jeśli pomaganie przynosi Ci radość i czyni Cię szczęśliwym; jeśli dysponujesz sporą ilością wolnego czasu szczególnie w dniach 26 – 28.01.2024 r., to zostań wolontariuszem 32. Finału WOŚP! Zapraszamy do naszego zwariowanego zespołu. Napisz do nas wiadomość przez Messenger lub zgłoś się bezpośrednio do szefa sztabu – Barbary Bukowskiej-Matusiewicz  – zachęca Mieroszowski Sztab WOŚP.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty