https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Radosne świętowanie

Od piątku do niedzieli w gminach Aglomeracji Wałbrzyskiej i powiatu kamiennogórskiego trwały obchody 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Były marsze, akademie, koncerty oraz imprezy o charakterze sportowo – rekreacyjnym.

Obchody tegorocznego Święta Niepodległości w Gminie Walim, rozpoczął o symbolicznej godzinie 11:11 walimski Marsz Niepodległości. Mieszkańcy tłumnie przybyli na rondo przy ul. Wyszyńskiego, by wspólnie wyruszyć w pochodzie do Jugowic, do Kompleksu Włodarz. Ramię w ramię całe rodziny, dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy maszerowali pod biało-czerwonymi i walimskimi flagami. Pochód prowadzili harcerze z 1 Środowiskowej Drużyny Wielopoziomowej „Czarnóżki z Boru” narzucając tempo, które pozwoliło szybko i sprawnie pokonać całą trasę. W Kompleksie Włodarz została odprawiona polowa msza święta, a na wszystkich strudzonych, zmarzniętych i głodnych czekało ognisko, poczęstunek: grochówka, kiełbaski, ciasteczka oraz kawa i herbata, a także pokrzepiające pieśni patriotyczne w wykonaniu Sowian.

W Kamiennej Górze parlamentarzyści, samorządowcy: Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, Burmistrz Kamiennej Góry Janusz Chodasewicz, Wójt Gminy Kamienna Góra Patryk Straus, Wójt Gminy Marciszów Wiesław Cepielik, przedstawiciele instytucji, służb mundurowych, kościoła, uczniowie szkół, przedszkolaki oraz zaproszeni goście wyruszyli spod Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze, aby w podniosłej atmosferze przejść ulicami miasta przed obelisk upamiętniający ofiary nazistowskich obozów i kaźni narodu polskiego przy kościele pw. Matki Bożej Różańcowej, gdzie świętowano uroczystości główne w ramach 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczestnicy odśpiewali hymn narodowy, został odczytany Niepodległościowy Apel Pamięci, żołnierze oddali salwę honorową, a przed obeliskiem zostały złożone wieńce i zapalone znicze. Po południu, w sali widowiskowej Centrum Kultury w Kamiennej Górze odbył się koncert Tadeusza „Tadka” Polkowskiego i Kwintetu Fortepianowego.

– Dziękujemy, że jesteście, dziękujemy za Wasze uśmiechy i życzliwość, niech żyje Polska – mówili Ramona Bukowska i Michał Broda, mieszkańcy Szczawna – Zdroju.

Sobotnie spotkanie na szczawieńskim deptaku. Wspólne rozmowy. Biało – czerwone barwy. Symbolicznie, z uśmiechem na twarzy, z radością w sercu, aby upamiętnić piękną rocznicę radni powiatu wałbrzyskiego i uzdrowiskowej gminy: Ramona Bukowska i Michał Broda przypęli mieszkańcom 105 kotylionów, przekazali 105 biało-czerwonych flag, obdarowali 105 balonami, osłodzili dzień nieograniczoną liczbą słodkości. Spotkanie zakończono wspólnym zdjęciem z drona.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty