https://db2010.pl GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Gminy przyjazne rowerzystom

W siedzibie Zarządu Głównego PTTK odbyła się uroczystość wręczenia nagród w XII Konkursie Gmina Przyjazna Rowerzystom. W kategorii do 10 000 mieszkańców nagrodzona została Gmina Mieroszów. Wśród nominowanych była także Gmina Walim.

Celem konkursu jest uhonorowanie gmin, które w swoich działaniach uwzględniają potrzeby rowerzystów i promują aktywny wypoczynek na rowerach, tworzą infrastrukturę rowerową, inicjują lub wspierają organizowanie imprez rowerowych, wydają mapy i przewodniki rowerowe. W tym roku zostało zgłoszonych 79 gmin, a do drugiego etapu przystąpiło 48 samorządów. W kategorii do 10 000 mieszkańców triumfowała Gmina Mieroszów oraz Gmina Narewka, Piecki i Rząśnik.

– Także Gmina Walim została nominowana przez miłośników turystyki na dwóch kółkach do konkursu tytułu „Gmina Przyjazna Rowerzystom w ocenie turystów kolarzy”. W ramach konkursu oceniane zostały szlaki i ścieżki rowerowe, infrastruktura oraz ogólna wygoda użytkowania wytyczonych tras – biorąc pod uwagę dane z 2022 roku. Dziękujemy za nominację i cieszymy się, że rowerzyści widzą w naszej gminie potencjał oraz doceniają bieżące działania na rzecz utrzymania i rozbudowy szlaków. Przypominamy, że na terenie Gminy Walim biegną liczne trasy rowerowe o różnym stopniu trudności – wyznaczone m.in. w ramach działania: LOT Aglomeracji Wałbrzyskiej, Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo Sowiogórskie”, Strefy MTB Sudety oraz Rowerowej 500 – mówi Adam Hausman, Wójt Gminy Walim.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty