https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Wodór – paliwo przyszłości

Czy silnik spalinowy zadziała po zatankowaniu wodorem? Czy wtedy z rury wydechowej zamiast dymu popłynie czysta woda? Na te i wiele innych pytań odpowiedział uczniom szkół średnich i technicznych prof. dr hab. inż. Andrzej Kaźmierczak z Katedry Inżynierii Pojazdów Politechniki Wrocławskiej.

Tak w Klastrze Edukacyjnym Invest in EDU rozpoczął się cykl spotkań o nazwie „Wodór – paliwo przyszłości” w ramach inicjatywy Dolnośląska Dolina Wodorowa. W ich trakcie uczniowie liceów i techników dowiadują się o aktualnych wyzwania stojących przed branżą motoryzacyjną i transportem ciężkim, a także poznają najnowszą wiedzę akademicką i dostępne rozwiązania.

– Dziękujemy pierwszym uczestnikom ze szkół: Zespół Szkół Nr 5 im. Maksymiliana Tytusa Hubera w Wałbrzychu, Zespół Szkół nr 2 „Samochodówka”, ZST Mechanik. I czekamy z otwartymi mechanicznymi ramionami na kolejne szkoły. Mamy nadzieję, że uczniowie zainspirowani wykładami oraz kolejnymi spotkaniami na Politechnika Wrocławska będą stanowić o bezpiecznej i innowacyjnej przyszłości naszego kraju, ale też całego świata – podkreślają przedstawiciele Klastra Edukacyjnego Invest in EDU.

Program został dofinansowany ze środków Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

(JM)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty