https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

WSSE promuje ekologiczne rozwiązania

Nie ma lepszego miejsca na spotkanie o przyszłości rynku energii niż Energetyczny Klaster Oławski – jednostka, która zasila m.in. pierwszy w Polsce zeroemisyjny zakład produkcji artykułów medycznych, a dzięki nowoczesnym magazynom energii jest to miejsce innowacyjne w skali kraju.

W wydarzeniu wzięli udział inwestorzy z Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK”, eksperci z zakresu wytwarzania energii oraz samorządowcy z regionu. Dzięki temu każdy organ mógł znaleźć najbliższy jemu obszar i dostrzec relację z pozostałymi podmiotami w ekosystemie. Uczestnicy mogli zwiedzić wnętrze turbiny wiatrowej i poznać zasadę jej działania, by później z tą wiedzą móc zgłębić rynek energii i poznać najlepsze praktyki dla wyższych oszczędności.

– Dyskusje dotyczyły energetycznej przyszłości Dolnego Śląska, Polski i Europy, w tym decentralizacji sieci, możliwości grupowego zakupu energii w formule PPA czy też wirtualnych magazynów energii. Dziękujemy uczestnikom za aktywny udział, a partnerom za ekspercką wiedzę i możliwość tworzenia bezpiecznej i atrakcyjnej ekonomicznie przyszłości energetyki – mówi Piotr Wojtyczka, Prezes Zarządu WSSE „INVEST-PARK”.

(JM)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty