https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Nasi nowi parlamentarzyści

15 października 2023 r. odbyły się wybory do Sejmu i Senatu RP. W głosowaniu wzięła rekordowa liczba 74,38 % uprawnionych do udziału w wyborach!

Najwięcej osób w powiecie wałbrzyskim poszło głosować w Szczawnie – Zdroju – aż 79,97 %.! Dzięki temu gmina dostanie 2,5 mln zł za tak zwany bonus frekwencyjny.

Z okręgu wyborczego nr 2, który obejmuje obszar byłego województwa wałbrzyskiego posłami na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zostali: Monika Wielichowska, Izabela Katarzyna Mrzygłocka, Sylwia Bielawska i Marek Chmielewski z listy Koalicji Obywatelskiej; Michał Dworczyk, Marcin Gwóźdź i Ireneusz Zyska z listy Prawa i Sprawiedliwości oraz Aleksandra Leo z listy Trzeciej Drogi. Do Senatu Rzeczpospolitej Polskiej w okręgu wyborczym nr 4 (powiaty Wałbrzyski i świdnicki) została wybrana Agnieszka Kołacz-Leszczyńska (KO), a w okręgu wyborczym nr 5 (powiaty kłodzki, ząbkowicki i dzierżoniowski) Aleksander Szwed (PiS).

W okręgu wyborczym nr 1, który obejmuje między innymi powiat kamiennogórski do Sejmu zostali wybrani: Piotr Borys, Robert Kropiwnicki, Zofia Czernow, Łukasz Horbatowski oraz Iwona Krawczyk z Koalicji Obywatelskiej; Elżbieta Witek, Marzena Machałek, Krzysztof Szymon, Pogoda Kubów i Wojciech Zubowski z Prawa i Sprawiedliwości; Tadeusz Samborski z Trzeciej Drogi i Arkadiusz Sikora z Nowej Lewicy. Do Senatu RP w okręgu wyborczym nr 2, obejmującym powiat kamiennogórski wybrany został Marcin Zawiła z Koalicji Obywatelskiej.

(RED, fot. użyczone)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty