https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Biegali w Gminie Walim

Około 200 zawodników z Polski, Czech i Szwajcarii stanęło na starcie Walimskich Biegów Górskich. Rekord trasy Sowi Hardcore pobił Czech Ondřej Penc, który 51 km pokonał w 4 godziny, 38 minut i 8 sekund.

Na podium Sowiego Hardcoru, za Ondřejm Pencem z czeskiego Meziměstí stanęli: drugi Michał Kita z Wrocławia (czas 4:50:10) i trzeci Błażej Łysiak z Wrocławia (czas 4:58:00). Rywalizację kobiet wygrała Magdalena Kachniarz z Wallisellen w Szwajcarii (czas 6:28:54), przed Agnieszką Fogiel – Pawłowską (czas 6:30:22) i Joanną Grzesik z Głuszycy (czas 6:49:04).

Na dystansie Sowi Light, czyli 22 km najszybszy był Paweł Pawlik z Wałbrzycha (czas 1:33:29), drugie miejsce zajął Krzysztof Maj z Walimia (czas 1:38:51), a trzecie Witold Szczepaniak z Ostrowa Wielkopolskiego (czas 1:42:54). W biegu kobiet pierwsza do mety dotarła Ewa Boćko z Trzebnicy (czas 2;19:15), druga dobiegła Urszula Demska z Barda (czas 2;23;05), a trzecia była Magdalena Bień z Poznania (2:25:07).

W kategorii open nagrody ufundowali: Jako, Sportfuel, Eerle, John Cotton, Asics; dla zwycięzców kategorii wiekowych nagrody ufundował Sportfuel, a w kategorii Policja -John Cotton oraz Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów. Partnerami Walimskich Biegów Górskich są: Gmina Walim, Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu, Centrum Sportu i Rekreacji w Walimiu, Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu, Zarząd Wojewódzki Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów we Wrocławiu, Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu, BASF.

– Dotychczas Walimskie Biegi Górskie kończyły sezon imprez organizowanych przez Stowarzyszenie Walim na Żądanie. Ale w tym roku zapraszamy jeszcze na 9 grudnia na Sowie Dreptanie, czyli przemarsz po Górach Sowich, którego start także zaplanowaliśmy w Walimiu (zapisy prowadzimy na stronie ultimasport.pl. – mówi Aleksander Sobieraj, Prezes Stowarzyszenia Walim na Żądanie.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty