https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Walimskie Biegi Górskie

14.10.2023 r. Stowarzyszenie Walim na Żądanie organizuje Walimskie Biegi Górskie. – Rywalizacja będzie toczyła się na dwóch dystansach: Sowi Light – 22 km i Sowi Hardcore 51 km. Przypominam, że za start na dystansie hardcore będą przyznawane punkty International Trail Running Association ITRA Polska – mówi Aleksander Sobieraj, Prezes Stowarzyszenia Walim na Żądanie.

Biuro zawodów będzie czynne w Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. Boczna 8a w Walimiu w piątek od godz. 17.00 do godz. 20.30, a w dniu zawodów od godz. 5.30 do 9.30. Uczestnicy biegu Sowi Hardcore wystartują o godz. 7.00, a rywalizacja na dystansie Sowi Light rozpocznie się o godz. 10.00. Dekoracje zwycięzców w klasyfikacji open i w kategoriach wiekowych będą odbywały się na bieżąco. W kategorii open nagrody ufundowali: Jako, Sportfuel, Eerle, John Cotton, Asics; dla zwycięzców kategorii wiekowych nagrody ufundował Sportfuel, a w kategorii Policja -John Cotton oraz Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów.

Partnerami Walimskich Biegów Górskich są: Gmina Walim, Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu, Centrum Sportu i Rekreacji w Walimiu, Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu, Zarząd Wojewódzki Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów we Wrocławiu, Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu, BASF oraz LIDL Polska.

– Dotychczas Walimskie Biegi Górskie kończyły sezon imprez organizowanych przez Stowarzyszenie Walim na Żądanie. Ale w tym roku zapraszamy jeszcze na 9 grudnia na Sowie Dreptanie, czyli przemarsz po Górach Sowich, którego start także zaplanowaliśmy w Walimiu (zapisy prowadzimy na stronie ultimasport.pl. A w przyszłym roku do kalendarza imprez wprowadziliśmy kolejną: Bieg Koliby Łomnickiej na dystansie 15 km, który odbędzie się 10.02.2024 r. w Łomnicy w Gminie Głuszyca. Rozszerzyliśmy także formułę Waligóra Run Cross i 13.04.2024 r. rywalizacja będzie toczyła się na dystansach: 27 km, 52 km oraz 100 km, a za udział w rywalizacji na każdym dystansie będą przyznawane punkty ITRA. Biegi Szlakiem Riese zaplanowaliśmy na 8.06.2024 r. także w rozszerzonej formule. Rywalizacja będzie na dystansach 10 km i 21 km, a oprócz niej będą biegi dla dzieci oraz przemarsz po wszystkich obiektach Riese. Z kolei przyszłoroczne Walimskie Biegi Górskie odbędą się 12.10.2024 r. – wylicza Aleksander Sobieraj.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty