https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Dla dzieci i dorosłych

W Bibliotece + Centrum Kultury w Czarnym Borze młodzi czytelnicy spotkali się ze znanym i lubianym autorem książek podróżniczych, animatorem kultury i podróżnikiem Łukaszem Wierzbickim. A 20 października 2023 r. o godz. 17.00 wystąpi popularny aktor Kacper Kuszewski.

– Potężna dawka pozytywnej energii, poczucie humoru, a do tego walizka pełna rekwizytów i opowieści o niesamowitych podróżach, i jeszcze ciekawszych ludziach. Krótko mówiąc spotkanie autorskie jak marzenie! Autor popularnych wśród dzieci książek: „Afryka Kazika”, „Dziadek i Niedźwiadek”, „Co Hrabia porabia? Listy z Góry Kościuszki”, „Ocean to pikuś”, „Wokół świata na wariata”, specjalnie na spotkanie z młodymi czytelnikami w niewielkiej walizce przywiózł cały świat… Dzięki mocy rekwizytów i wspaniałych opowieści uczestnicy (uczniowie Gminnego-Zespołu Szkolno Przedszkolnego) mieli szansę na wyjątkową wędrówkę: z Kazikiem przez Afrykę, z niedźwiadkiem Wojtkiem przez front, z Olkiem i Jego kajakiem przez ocean i w końcu z Panem Hrabią (tak nazywano Pawła Edmunda Strzeleckiego) przez Australię i Tasmanię. Jak każde spotkanie autorskie, także i to zakończyło się serią pytań do pisarza, podpisywaniem książek, ale też miłą niespodzianką. W podziękowaniu za wizytę dzieci wręczyły autorowi piękne własnoręcznie przygotowane prace plastyczne. – relacjonuje Katarzyna Bernaś, dyrektor Biblioteki + Centrum Kultury w Czarnym Borze.

A dla starszych osób, Biblioteka + Centrum Kultury w Czarnym Borze przygotowuje Gminny Dzień Seniora. 20 października gwiazdą wieczoru będzie aktor Kacper Kuszewski, który zaprezentuje program muzyczno-kabaretowy pt. „Album Rodzinny”. Bilety kosztują 35 zł.

(KB, fot. A.Górecka)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty