Pierwsze zwycięstwo i wyjazd do Przemyśla

Koszykarze Górnika Zamek Książ Wałbrzych mają na koncie pierwszą wygraną w rozgrywkach I ligi. Wałbrzyszanie pokonali we własnej hali Polonię Warszawa 73:66.

Mecz z Czarnymi Koszulami wałbrzyszanie rozpoczęli od prowadzenia 15:5, ale wystarczyła chwila dekoncentracji, by warszawiacy zmniejszyli straty do 2 pkt. Do połowy drugiej kwarty faworyzowani gospodarze mieli problemy ze zbudowaniem wyraźnej przewagi, ale świetna gra K. Dawdo i poprawa skuteczności jego kolegów sprawiły, że na długą przerwę biało – niebiescy schodzili prowadząc 46:27.

Po zmianie stron oba zespoły miały problemy z celnością rzutów. Dość powiedzieć, że po blisko 5 minutach gry w III kwarcie Górnik dołożył 1 punkt, a Polonia 6… W dalszej części gry goście przełamali niemoc strzelecką i na ostatnią ćwiartkę schodzili ze stratą 6 oczek (47:53). W ostatniej odsłonie warszawiacy zbliżali się na 2-3 punkty, ale gospodarze za każdym razem odskakiwali i po ciężkim boju wygrali 73:66.

W 3 kolejce podopieczni trenera Andrzeja Adamka zmierzą się w Przemyślu z Niedźwiadkami. Ekipę beniaminka z Podkarpacia prowadzi przyjaciel trenera Adamka z czasów gry w Górniku, Polonii Przemyśl i Śląsku Wrocław – Daniel Puchalski, a ważną częścią jego ekipy jest 19-letni skrzydłowy Maciej Puchalski (prywatnie syn trenera). Spotkanie zostanie rozegrane 8 października o godz. 16.00.

Górnik Zamek Książ Wałbrzych – Polonia Warszawa 73:66 (18:14, 28:13, 7:20, 20:19)

Górnik: Niedźwiedzki 18, Dawdo 13 (10 zb.), Jackson 11, Han 10, Witalij Kowalenko 9, Miłosz Góreńczyk 8, Patryk Wilk 3, Kacper Margiciok 1, Krzysztof Jakóbczyk 0, Michał Mindowicz 0.