https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Pomóżmy Kubie walczyć

17 września o godz. 14.00 zapraszamy na piknik charytatywny, podczas którego zbierane będą środki na zakup  sprzętu medycznego dla 15-letniego mieszkańca Świebodzic. Kuba Zakierski od urodzenia cierpi na porażenie mózgowe i padaczkę. Potrzebuje aktywnego wózka inwalidzkiego oraz ortez, które ułatwią mu codzienne funkcjonowanie.

Wspólnie możemy więcej

Na ten moment brakuje 15 tysięcy złotych. Aby zebrać środki potrzebne na zakup sprzętu, zorganizowany zostanie piknik charytatywny. Zapraszamy 17 września 2023 w godzinach 14.00 – 18.00 do Parku Miejskiego w Świebodzicach. Dla najmłodszych zaplanowanych jest wiele atrakcji: spektakl teatralny, malowanie twarzy, kolorowe warkocze, pokazy baniek mydlanych, dmuchana zjeżdżalnia, rywalizacje rodzinne. Datki zebrane podczas wydarzenia zostaną wpłacone na zbiórkę założoną na rzecz Kuby – https://www.siepomaga.pl/kuba-zakierski.

Dzielny wojownik

Tak określa Kubę mama. Pomimo słabego organizmu i wielu ograniczeń, chłopiec stawia czoła przeciwnościom. Dużo siły wkłada w rehabilitację – codziennie ćwiczy pod okiem fizjoterapeutów i opiekunów. Skolioza i przykurcze nie ułatwiają zadania, dlatego potrzebne są specjalne gorsety i ortezy. Dodatkowo Kuba ma obstrzykiwane toksyną botuminową mięśnie. Te trudne zabiegi i intensywna rehabilitacja pomagają zmniejszyć dolegliwości.

– Kuba jest najdzielniejszym wojownikiem, jakiego znam. Od samego urodzenia stoczył wiele bitew, wiele walk. Jego siła i chęć życia jest przeogromna. Chcę Kubie dać szansę na to, aby był sprawny, na miarę swoich możliwości. Aby mógł osiągnąć tyle, ile jest w stanie. Wiem, że jeszcze nie raz nas zaskoczy – mówi Paulina Mikosz, mama chłopca.

Kuba ma takie zainteresowania jak jego rówieśnicy: lubi grać na komputerze (steruje urządzeniem za pomocą wzroku), lubi oglądać filmy (jest fanem Marvela). Radość sprawia mu także zabawa klockami Lego i słuchanie audiobooków.

Jedna z fizjoterapeutek dostrzegła potencjał Kuby, a jej zaangażowanie pomogło postawić chłopca na nogi przy pomocy pionizatora i hkafo, co jeszcze niedawno było niemożliwe. Podczas pobytu na turnusie rehabilitacyjnym Kuba rozpoczął naukę przemieszczania się za pomocą wózka aktywnego.

– Pragniemy kupić Kubie taki wózek, ponieważ da mu to chociaż odrobinę samodzielności. Obecnie przemieszcza się samodzielnie tylko za pomocą pełzania. Taki sprzęt to wielka pomoc dla nas – osób, które na co dzień się nim zajmują oraz dla samego Kuby – wyjaśnia pani Paulina.

Pomóżmy wspólnie Kubie

Organizatorem i sponsorem wydarzenia jest Grupa DZT ze Świebodzic, która na co dzień dostarcza ciepło do budynków miasta, a także wspiera lokalne inicjatywy i edukuje mieszkańców o zagrożeniach związanych z zanieczyszczeniem powietrza.

– Chcemy być blisko mieszkańców Świebodzic i ogrzewać nie tylko domy, ale także rozgrzewać ich serca do wspólnego działania. Zapraszam wszystkich na nasze wydarzenie 17 września. Spędźmy niedzielne popołudnie w rodzinnej, ciepłej atmosferze i zróbmy wspólnie coś dobrego – mówi Jolanta Suława, Prezes Grupy DZT.

Piknik organizowany jest pod patronatem Burmistrza Świebodzic i Tygodnika DB 2010.

(MD)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty