https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Pamięci Sybiraków

– Wałbrzyskie Koło Związku Sybiraków w Wałbrzychu serdecznie zaprasza mieszkańców Wałbrzycha i regionu na uroczystości z okazji Dnia Sybiraka oraz 95.Rocznicy Powstania Związku Sybiraków – mówi Wacław Kwieciński, Sekretarz Koła Związku Sybiraków w Wałbrzychu.

– 12 września 2023 r. o godzinie 12.00, wspólnie z Burmistrz Boguszowa-Gorc Sylwią Dąbrowską, zapraszamy do Sali Widowiskowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Boguszowie-Gorcach na wernisaż wystawy „Sybir. Utrwalone w kadrze, zapamiętane w obrazach” poprzedzony przypomnieniem losów Sybiraków.

15 września o godzinie 11.00, wspólnie z Prezydentem Wałbrzycha Romanem Szełemejem, Parafią Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny oraz Zespołem Szkolno – Przedszkolnym nr 7 w Wałbrzychu organizujemy Marsz Pamięci Sybiru. Początek marszu przy Pomniku Sybiraków w Parku Sybiraków w Wałbrzychu, a potem przemarsz Parkiem Sybiraków, ulicą Wrocławską, ulicą Wyszyńskiego przed pomnik Ofiar Syberyjskiej Golgoty przy Kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny przy ulicy Wyszyńskiego. Następnie odprawiona zostanie uroczysta msza święta w intencji Sybiraków, a po niej w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 7 przy ulicy Głównej odbędzie się część artystyczna.

17 września o godzinie 12.00, wspólnie z Burmistrzem Mieroszowa Andrzejem Lipińskim oraz Mieroszowskim Centrum Kultury, zapraszamy serdecznie na uroczystości otwarcia Skweru Sybiraków z tablicą upamiętniającą mieroszowskich Sybiraków. Uroczystości rozpoczną się o godz. 12.00 mszą świętą w Kościele Św. Michała Archanioła w Mieroszowie. Po nabożeństwie, około godz. 13.00, nastąpi uroczyste otwarcie Skweru Sybiraków z tablicą upamiętniającą. Na zakończenie, o godzinie 14.00, zaplanowany został koncert zespołu Ormimus w amfiteatrze na Górze Kościelenej. Bądźmy razem na tych uroczystościach upamiętniających martyrologię ponad miliona naszych rodaków deportowanych z Kresów Wschodnich na Syberię i do Kazachstanu – apeluje Wacław Kwieciński.

(WK)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty