https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Wszyscy czytają Nad Niemnem

W całej Polsce trwa akcja Narodowe Czytanie. W tym roku wybór lektury padł na Nad Niemnem” autorstwa Elizy Orzeszkowej.

Kolejna edycja Narodowego Czytania już za mieszkańcami Gminy Głuszyca.

– Mieszkańcy naszej gminy sprostali oczekiwaniom, przenosząc widzów do innej rzeczywistości. Dziękujemy za zaangażowanie wszystkim osobom, które podjęły się odczytania fragmentów „Nad Niemnem”, między innymi podopiecznym Domu Seniora przy Parafia pw. Chrystusa Króla w Głuszycy. O oprawę muzyczną zadbały członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Grzmiącej wspólnie z Głuszycką Orkiestrą Dętą – relacjonuje Dyrektor Centrum Kultury – Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głuszyc Sabina Jelewska, która czuwała nad organizacją i przebiegiem tego wydarzenia.

8 września o godz. 12.00 w Szybie Witold przy ul. Traugutta 12g w Boguszowie – Gorcach dzieło Elizy Orzeszkowej będą czytali bibliotekarze, a wydarzeniu będzie towarzyszył recital saksofonowy Krzysztofa Kurnyty.

Centrum Biblioteczno-Kulturalne Gminy Kamienna Góra zaprasza na Narodowe Czytanie „Nad Niemnem” 9 września 2023 r. o godz. 11.00 do Parku Natury i Kultury w Krzeszowie. W rolę lektorów wcielą się uczniowie Szkoły Podstawowej w Krzeszowie. Tego samego dnia, ale o godzinie 16.00, nad Zalewem w Kamiennej Górze powieść Elizy Orzeszkowej będą czytali mieszkańcy tego miasta. Od kilku dni w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kamiennej Górze trwają przygotowania pod opieką reżysera Grzegorza Michała Grecasa – dramaturga, animatora kultury oraz absolwenta teatru lalek i współzałożyciela Teatru Układu Formalnego.

W Gminie Lubawka 12 edycja Narodowego Czytania, objętego Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej, rozpocznie się 9 września o godzinie 10.00 w Rynku w Chełmsku Śląskim.

– Wysłuchamy fragmentów powieści Elizy Orzeszkowej ,,Nad Niemnem’’, czytanych przez zaproszonych gości oraz uczniów Szkoły Podstawowej w Chełmsku Śląskim. Każdy, kto przyniesie własny egzemplarz powieści ,,Nad Niemnem’’ otrzyma pamiątkowy stempel. Zaplanowany został także słodki poczęstunek, przygotowany przez najmłodszych – zapewniają organizatorzy akcji w Chełmsku Sląskim.

Tego samego dnia, ale o godzinie 11.00, także w Rynku w Lubawce będzie można wysłuchać fragmentów ,,Nad Niemnem”, czytanych przez zaproszonych gości oraz uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lubawce.

– Podczas wydarzenia udostępnione będzie stoisko z Bookcrossingiem. Zachęcamy także do udziału w warsztatach, podczas których dowiemy się jak dać drugie życie dawno nieczytanym książkom: wykonamy zakładki metodą decoupage, a także zajmiemy się scrapbookingiem. Każdy, kto przyniesie własny egzemplarz powieści ,,Nad Niemnem’’ otrzyma pamiątkowy stempel – dodają pracownicy Domu Kultury w Lubawce.

– Biblioteka Publiczna w Mieroszowie, wzorem lat ubiegłych, także uczestniczy w corocznej akcji Narodowego Czytania, promując w ten sposób czytelnictwo i dorobek polskiej literatury. W 12 edycji akcji, z okazji 182 urodzin Elizy Orzeszkowej, będziemy czytać „Nad Niemnem”. Zapraszamy 13 września 2023 r. na godz. 10.00 do biblioteki przy ul. Żeromskiego 28 w Mieroszowie – zachęcają pracownicy mieroszowskiej książnicy.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty