https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Jarmark Tkaczy Śląskich w Chełmsku Śląskim

2 września 2023 roku odbędzie się kolejny Jarmark Tkaczy Śląskich w Chełmsku Śląskim. Wydarzenie pod hasłem „Z lnem w Europie”, zostanie zainaugurowane tradycyjną paradą, która wyruszy z Domów Tkaczy o godzinie 15.00.

W bieżącym roku jarmark będzie nawiązywał do życia i twórczości Gerharta Hauptmanna, autora dramatu “Tkacze”. Na scenie zaprezentują się m.in. New Place, Sachiel oraz Cadillac.

– Lista tegorocznych wystawców Jarmarku Tkaczy Śląskich jest dopięta na ostatni guzik, a z jakiego rodzaju rękodziełem się spotkacie, dowiecie się już 2 września. Jarmark Tkaczy Śląskich to także wyjątkowa okazja, aby uczestniczyć w warsztatach dawnego rzemiosła. A o to co dla Was przygotowaliśmy: warsztaty toczenia w drewnie, warsztaty powroźnictwa, warsztat wybijania monet, warsztaty bartnicze, tkanie gobelinów, oraz uwielbiane zarówno przez dzieci, jak i dorosłych – pieczenie podpłomyków. Zapraszamy od godziny 15.00 do Rynku w Chełmsku Śląskim. Przypominamy również, że 1 września o godzinie 20.30 odbędzie się projekcja filmu ,,Tkacze” na podstawie dramatu Gerharta Hauptmanna. Projekcję poprzedzi spotkanie autorskie z twórcami filmu, które rozpocznie się o godzinie 20.00 w chełmskim Rynku. Nie możecie tego przegapić! – zachęca Sławomir Antoniewski, zastępca burmistrza Lubawki.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty