https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Liga MTB XC w Walimiu

Zawody Ligi MTB XC Aglomeracji Wałbrzyskiej zgromadziły na starcie w Walimiu 133 najtwardszych zawodników zaprawionych w pokonywaniu ekstremalnych górskich tras.

– Wyścig odbył się w Walimiu na trasie Bike Parku, przygotowanego specjalnie dla spragnionych wyzwań miłośników rowerowej rywalizacji. Śmiałkowie musieli pokonać nie tylko błotniste, pełne wystających skał i korzeni leśne ścieżki, nie tylko wartkie strumienie przecinające szlak, nie tylko śliskie i strome zbocza pełne niebezpiecznych, ostrych zakrętów. Najtrudniejszym wyzwaniem był największy w Polsce rock garden – specjalna konstrukcja z potężnych głazów zaprojektowana tak, by postawić przed zawodnikami przeszkodę, jakiej nie zdołałaby stworzyć sama natura. Ten budzący trwogę widzów twór… okazał się ledwie błahostką dla naszych zahartowanych zawodników – relacjonuje Artur Jarczok z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Walimiu.

Wyniki zawodów są na stronie https://wynikizawodow.eu/serie/ligamtb/2023. Ostatnie zawody tegorocznej Ligi MTB XC Aglomeracji Wałbrzyskiej zostaną rozegrane 23.09.2023 r. w Szczawnie-Zdroju.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty