https://db2010.pl GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

11 Letni Bieg Piastów

Blisko 1500 uczestników stanęło na starcie 11 Letniego Biegu Piastów. Wśród nich było wielu mieszkańców Aglomeracji Wałbrzyskiej i powiatu kamiennogórskiego, którzy zajmowali czołowe lokaty w klasyfikacji generalnej i wiekowej.

Pierwszego dnia rywalizacja na Polanie Jakuszyckiej toczyła się na dwóch dystansach. Ultramaratron, czyli bieg na 50 kg wygrał Miłosz Szcześniewski, przed Danielem Dulskim i Tomaszem Pasikiem. W rywalizacji kobiet najszybsza była Klaudia Petters, a pozostałe miejsca na podium zajęły Katarzyna Bernat i Ania Komisarczyk. Półmaraton Jakuszycki na dystansie 22 km zakończył się zwycięstwem Czecha Tomasa Preisslera, za którym uplasowali się Krzysztof Perz i Pavel Brydl, a bieg kobiet wygrały bliźniaczki z Wałbrzycha: pierwsza była Edyta Gardecka, druga Sylwia Gardecka, a trzecie miejsce zajęła Karolina Borowska.

W niedzielę biegacze rywalizowali na trasie Jakuszyckiej Dwunastki, którą wygrał mistrz w biegach na orientację Michał Olejnik, drugi był Jan Kaczor z Wałbrzycha, a trzeci Bartłomiej Stajniak. Wśród kobiet najszybsza była Karolina Dul, drugie miejsce zajęła Magdalena Bednarczyk, a trzecie Katarzyna Wrotecka. Został rozegrany także bieg dla dzieci oraz marsz nordic walking. Pełne wyniki dostępne są na stronie https://wyniki.datasport.pl/.

Tegoroczny cykl Biegu Piastów zakończy w dniach 23-24 września rowerowa rywalizacja na trasach wokół Polany Jakuszyckiej.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty