https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Więcej miejsc w żłobkach

Miasto Kamienna Góra rozbuduje miejski żłobek przy ul. Spacerowej. Samorząd otrzymał prawie 2 mln zł z programu „Maluch+”. Z kolei Gmina Kamienna Góra stworzy żłobek w Krzeszowie.

– Miejski żłobek powiększy się o 48 miejsc. Obecnie placówka dysponuje 72 miejscami – mówi Burmistrz Kamiennej Góry Janusz Chodasewicz. – Jeszcze w tym miesiącu ogłosimy przetarg na wykonanie dokumentacji budowlanej. Prawdopodobnie konieczne będzie wykonanie nadbudowy na istniejącym budynku. Kolejnym krokiem będzie wyłonienie wykonawcy i realizacja zadania. Optymistycznie zakładając, nowe miejsca w żłobku pojawią się w 2025 roku.

W nowym żłobku w Krzeszowie opiekę będzie miała zapewniona grupa 22 dzieci.

– Podpisałem dwie umowy dotyczące powstania żłobka samorządowego w Krzeszowie. Pierwszą umowę z wykonawcą na realizację inwestycji, a drugą z Wojewodą Dolnośląskim na wsparcie finansowe zadania z programu Maluch+. Wykonawca to lokalna firma COP s.c. Sławomira i Arkadiusza Kubackich z Lubawki, wyłoniona w postępowaniu przetargowym. W najbliższych dniach przekazany zostanie plac budowy, aby inwestycja została zrealizowana do końca czerwca 2024 r. – mówi Patryk Straus, Wójt Gminy Kamienna Góra.

Zanim doszło do podpisania umów, radni Rady Gminy Kamienna Góra obradowali na nadzwyczajnej sesji, której głównym tematem obrad były zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej Gminy Kamienna Góra.

– Zaproponowane przeze mnie zmiany prognozie związane były z wynikami przetargu na przebudowę pomieszczeń po przedszkolu na żłobek w Krzeszowie. Po długiej dyskusji na wspólnym posiedzeniu komisji, radni wyrazili zgodę na proponowane zmiany. Umożliwili mi tym samym pozytywne rozstrzygnięcie przetargu oraz podpisanie umowy z wykonawcą. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, żłobek udostępnimy naszym najmłodszym mieszkańcom od 1 września 2024 roku – dodaje wójt.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty