https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Operowy zawrót głowy – letni koncert z muzyką klasyczną

– Czterech solistów operowych na scenie Teatru Zdrojowego w Szczawnie-Zdroju wykona arie i ensemble z tak znanych oper, jak: Carmen, Rigoletto, Cosi van tutte, Madame Butterfly, Straszny Dwór, Rusałka, La Wally. To tylko kilka wymienionych tytułów, bo całość poznają Państwo podczas koncertu, który odbędzie się 25.08. 2023 r. o godz.: 19.00 – mówi Mirosław Kowalik, dyrektor Teatru Zdrojowego w Szczawnie-Zdroju.

– Przed koncertem przywitamy Naszą publiczność lampką szampana. Tego wieczoru przeniesiecie się Państwo z epokę Mozarta, Verdiego, Pucciniego czy Moniuszki. To będzie dobrze spędzony czas z muzyką z najwyższej półki! – zapewnia Mirosław Kowalik. – Soliści koncertu to:

Monika Piechaczek -sopran. Swoim lirycznym głosem o ciepłej barwie wykona najpiękniej jak tylko można ulubione przez siebie arie Pucciniego. Dzięki niej odkryją Państwo przepiękną arię Ebben ne andro lontana z opery Catalaniego. A Caro nome z Opery Rigoletto wykonuje na scenach w Europie podczas tras koncertowych.

Aleksandra Opała – mezzosopran. Solistka Opery Wrocławskiej. Głos koloraturowy o aksamitnym brzmieniu. W swoim macierzystym teatrze kreuje tytułowe role takie jak Carmen, Kopciuszek, Jaś. W Teatrze Zdrojowym będziecie mogli Państwo usłyszeć ją zarówno w tzw. rolach „spodenkowych” jak i tych, które śpiewa się w pięknych sukniach. Nie trzeba wyjeżdżać do Wrocławia by móc posłuchać słynne mezzosopranowe arie. Solistka zaprezentuje się przed Państwem w szczawieńskim teatrze.

Tomasz Tracz – tenor. Solista występujących na takich scenach jak: Opera Śląska, Opera Bałtycka, Opera Podlaska a także w takich krajach jak Czechy, Niemcy, Włochy czy Rumunia. Sam przyznaje, że dobrze się czuje w repertuarze rossiniowskim, ale poza takim pokaże możliwości swojego głosu również w repertuarze verdiowskim, mozartowskim i…? Podczas koncertu sami Państwo usłyszycie. Zwycięzca Bitwy na Róże w TVP przybędzie do Szczawna- Zdroju.

Oskar Koziołek-Goetz – bas-baryton na stałe związany z berlińskim zespołem Solistenensemble PHONIX16. W repertuarze niemieckojęzycznym czuje się świetnie, ale podczas koncertu zaprezentuje nie tylko z takim programem bo będzie można usłyszeć między innymi polską arie Stefana-„aria z kurantem”. Ten utalentowany śpiewak wystąpi w sierpniowy wieczór ze specjalnie przygotowanym repertuarem dla Państwa.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty