https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Od roweru do metalu

To dość nietypowy tydzień w Starej Kopalni w Wałbrzychu: rozpoczęło się rowerami, skończy festiwalem metalowym i atrakcjami dla rodzin z dziećmi.

21 sierpnia 2023 r. w Starej Kopalni w Wałbrzychu odbyło się podsumowanie rowerowego projektu  Lokalnej Organizacji Turystycznej Aglomeracji Wałbrzyskiej. Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej opowiedziano o efekcie kilku miesięcy prac projektu „Interreg V-A pn. Rozwój turystyki rowerowej Ziemi Broumovskiej i Aglomeracji Wałbrzyskiej”. W hali kuźni w Starej Kopalni swoją premierę miała strona rowerowa dedykowana rowerzystom bikesudety.pl, na której miłośnicy dwóch kółek znajdą pełne opisy ciekawych szlaków z możliwością pobrania ich w pliku do nawigacji w terenie.

A już w piątek – 25 sierpnia 2023 r. – do Starej Kopalni powróci, po trzech latach przerwy, długo wyczekiwany przez fanów ciężkich muzycznych brzmień z całej Polski – Metal Maine Festiwal. Organizatorzy zaplanowali koncerty 22 zespołów z całego świata w ciągu dwóch dni. Na scenie oprócz wykonawców z polski, pojawią się artyści m.in. z Meksyku, Grecji, czy Norwegii. Na przygotowanym specjalnie na potrzeby festiwalu terenie zewnętrznym powstanie część gastronomiczna, muzyczna oraz pole namiotowe dla uczestników. Pełny program wydarzenia oraz bilety dostępne są na stronie metalmine.pl.

Dla spragnionych animacji od Starej Kopalni w plenerze, instytucja zapowiada obecność w sobotnim pikniku na Piaskowej Górze. Na stadionie przy ul. Kusocińskiego w Wałbrzychu, w godzinach 14.00-17.00 pojawi się stoisko Starej Kopalni z okazji święta Straży Miejskiej w Wałbrzychu, która organizuje piknik VI Sabacik Straży Miejskiej. Na uczestników będą czekały zadania prosto z mini centrum nauki SOWA, które znajduje się w budynku dawnej kopalnianej elektrowni.

(TC)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty