https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Kino Apollo w Wałbrzychu zaprasza

24 godziny
Rafa (Luis Tosar), prawnik specjalizujący się w prawie pracy, ma piekielnie trudny dzień. Próbuje pomóc udręczonej zbliżającą się eksmisją Azucenie (Penélope Cruz), kasjerce w supermarkecie i matce; pasierbowi Raulowi (Christian Checa), ukochanej Helenie (Aixa
Villagrán), która niebawem będzie rodzić oraz imigrantce, która traci opiekę nad córką. W tym samym czasie toczy się historia Germana (Font García), biznesmena-bankruta, który nie odbiera ważnych telefonów od matki, Teodory (Adelfa Calvo). Historie bohaterów splatają w różnych momentach filmu.

Burleskowy, sfilmowany w fantazyjnym, charakterystycznym dla duetu Abel i Gordon stylu Paryż na bosaka, wykorzystuje humor, żeby opowiedzieć o najistotniejszych sprawach, takich jak miłość, wolność wyboru i solidarność.

REŻYSER Juan Diego Botto
PREMIERA 18 sierpnia 2023
DŁUGOŚĆ 105′
KRAJ Hiszpania 2022

Vermeer. Blisko mistrza
Nakręcony z iście detektywistyczną pasją film pozwala odkryć mistrza na nowo. To opowieść o twórcy, który pozostawił po sobie więcej zagadek, niż dzieł, o skomplikowanych losach rozproszonych po największych muzeach świata obrazów, ale przede wszystkim próba zrozumienia co czyni Vermeera Vermeerem. Sposób, w jaki malował cień, a może światło dnia? Jedyna w swoim rodzaju czerwień okiennic czy zaskakująca zieleń, której używał do malowania skóry? Chodzi o warsztat czy wątki, jakie podejmował? O ten wszechświat w roku pokoju? A przede wszystkim: czy każdy Vermeer jest Vermeerem? „Blisko mistrza” podejmuje bowiem ekscytujący wątek eksperckich śledztw i sporów o autentyczność niektórych obrazów.

Dokument Suzanne Raes jest też intrygującym portretem zbiorowym muzealników, kuratorów, konserwatorów, kolekcjonerów, handlarzy sztuką – ekspertów i pasjonatów. „Vermeer. Blisko mistrza” opowiada więc i o tych, którzy swoje życie związali z artystą, pragnąc być jak najbliżej jego dzieł, geniuszu i tajemnicy, jaką pomimo najbardziej zaawansowanych badań, pozostaje zarówno jego historia, jak i malarstwo.

REŻYSER Suzanne Raes
PREMIERA 18 sierpnia 2023
DŁUGOŚĆ 78′
KRAJ Holandia 2023

Reality
Kameralny thriller, którego scenariusz jest oparty na transkrypcie prawdziwego przesłuchania pracowniczki rządowej o imieniu i nazwisku Reality Winner przez agentów FBI. Ci pewnego dnia odwiedzają ją w domu z nakazem przeszukania i poważnymi podejrzeniami. Rozpoczyna się gra nerwów, pełen napięcia spektakl, atmosfera zagęszcza się z każdą minutą. Jednocześnie w trakcie przesłuchania wyłania się obraz Reality jako typowej przedstawicielki millenialsów. Film Satter ogląda się jak porażającą opowieść o starciu jednostki z polityczną machiną, który idzie podobną drogą, co pamiętna Asystentka Kitty Green.

REŻYSER Tina Satter
PREMIERA 11 sierpnia 2023
DŁUGOŚĆ 83′
KRAJ USA 2023

Krótka historia polskiego kina: Barwy ochronne
Akcja rozgrywa się w ośrodku wczasowym podczas letniego obozu dla lingwistów, na którym urządzany jest konkurs na najlepszą pracę językoznawczą. Relacja pomiędzy studentami a pracownikami naukowymi zaczyna być napięta, kiedy wychodzi na jaw, że nie wysłano zaproszeń do przedstawicieli wszystkich uczelni.

Młody asystent Jarosław Kruszewski (Piotr Garlicki) dowiaduje się, że odpowiedzialny za to jest jego promotor, prorektor Bolesław (Mariusz Dmochowski), który prowadzi prywatną wojnę z ośrodkiem toruńskim. Jarosław postanawia zignorować środowiskowe układy i dopuszcza do konkursu spóźnioną o jeden dzień pracę studenta z Torunia, wbrew ostrzeżeniom starszego kolegi, docenta Jakuba Szelestowskiego (Zbigniew Zapasiewicz). Jakub stara się za wszelką cenę udowodnić doktorantowi, że naiwny idealizm do niczego nie prowadzi, a środowisko naukowe – podobnie jak każde inne – jest dżunglą, w której przetrwać mogą tylko najbardziej bezwzględni…

REŻYSER Krzysztof Zanussi
DŁUGOŚĆ 100′
KRAJ Polska 1976

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty