https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Niedziela z półmaratonem i utrudnieniami

3 września 2023 r. (niedziela) o godzinie 10.00 rozpocznie się XXIII Toyota Eko Półmaraton Wałbrzych. Kierowcy i pasażerowie komunikacji publicznej muszą liczyć się z utrudnieniami.

W tym roku trasa półmaratonu w Wałbrzychu wiedzie z placu Magistrackiego ulicami: Dmowskiego – Słowackiego – Wysockiego – Kolejową – Chrobrego – Armii Krajowej – Wrocławską – Główną – Kusocińskiego – Hirszfelda – Nałkowskiej – Kusocińskiego – przez obwodnicę do ul. Kolejowej – Wysockiego (Stara Kopalnia) – Sikorskiego – Niepodległości – Mickiewicza – Garbarską – Moniuszki – Rynek – Gdańską do mety na placu Magistrackim.

– Utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej wystąpią w godzinach 9.15 – 13.30. Najszybciej udrożniony zostanie odcinek: Piaskowa Góra – Śródmieście, na którym utrudnienia potrwają maksymalnie do godziny 11.00. Najdłużej zamkniętym odcinkiem pozostanie kierunek obejmujący obsługę komunikacyjną dzielnic jak: Biały Kamień, Nowe Miasto, Rusinowa, Kozice, Podgórze, Glinik Stary, gdzie utrudnienia potrwają do godziny 13.30. Za wynikłe utrudnienia w korzystaniu z komunikacji miejskiej w dniu 3 września, z góry przepraszamy – informuje Zarząd Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu.

Komunikacja miejska w kierunku:

– Centrum -> Piaskowa Góra będzie odbywać się normalnie do godz. 9.30, następnie ruch zostanie wstrzymany na około 2 godziny;

– Piaskowa Góra -> Centrum będzie odbywać się normalnie do godz. 9.30, następnie ruch zostanie wstrzymany na około 2 godziny;

– Centrum -> Biały Kamień będzie odbywać się normalnie do godz. 9.30, następnie ruch zostanie wstrzymany do około godz. 13.00;

– Centrum -> Podgórze w obu kierunkach będzie odbywać się normalnie do godz. 9.30. Następnie ruch zostanie wstrzymany do końca biegu do około godz. 13.00.

Ruch kołowy

Kierowcy samochodów osobowych jadący w stronę Centrum Wałbrzycha od godz. 9.00 nie przejadą już ulicą Wrocławską (od parku Sybiraków) oraz Armii Krajowej. Zalecany objazd przez Szczawno-Zdrój, Sobięcin lub Poniatów.

Kierowcy samochodów osobowych jadący w stronę Centrum od godz. 9.00 obwodnicą Europejka dojadą wyłącznie do zjazdu na ul. Żeromskiego.

Kierowcy samochodów osobowych jadący w stronę Centrum od Białego Kamienia, od godz. 9.00 nie przejadą już ulicą Wysockiego. W tym przypadku zalecany jest objazd przez Sobięcin.

Dla biegaczy

– 2 września w godzinach 16.00 – 20.00.zapraszamy biegaczy do biura zawodów i strefy expo w kompleksie Aqua – Zdrój przy ul. Ratuszowej 6 w Wałbrzychu. 3 września biuro zawodów i strefa expo zostaną przeniesione do siedziby Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, ul. Kilińskiego 1. W dniu zawodów biuro będzie czynne w godzinach 7.00 – 9.00 i tam także odbierzcie swój numer startowy oraz pakiet startowy. Nadal możecie dokonać zapisów na bieg oraz dowiedzieć się więcej przed tym wyjątkowym wydarzeniem na stronie: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=7837?dark=0. Uwaga! Opłatę startową będzie można uiścić tylko kartą płatniczą – wyjaśniają organizatorzy XXIII Toyota Eko Półmaratonu Wałbrzych.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty