https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Trwają zapisy na trzy imprezy biegowe, które zostaną rozegrane w najbliższych tygodniach

Półmaraton z Flagą na Trójgarbie oraz Górska dycha na Trójgarbie w tym roku zostaną rozegrane 9 września. Po raz pierwszy odbędzie się także Bieg Trzeźwościowy na Trójgarb. Organizatorami tej imprezy biegowej są: Gmina Czarny Bór, Gmina Stare Bogaczowice, UKN Melafir Czarny Bór, Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Starych Bogaczowicach, LZS Iskra Witków, Dolnośląskie Centrum Leczenia Uzależnień w Czarnym Borze, Stowarzyszenie Klub Abstynenta „Na Palestynie” w Wałbrzychu oraz Fundacja Edukacji Europejskiej w Wałbrzychu. Impreza skierowana jest do osób od 16 roku życia, a start niepełnoletnich możliwy jest wyłącznie za zgodą opiekuna prawnego. Uczestnicy Półmaratonu z flagą na Trójgarbie będą mieli do pokonania trasę o długości ok 22 km z przewyższeniami ok 600 m, z kolei Górska dycha na Trójgarbie to trasa o długość ok 12 km z przewyższenia ok 300 m. Start i meta zostaną ustawione na boisku sportowym w Witkowie, a biegacze wyruszą na trasę o godz. 11.00. Zapisy prowadzone są na stronie https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=8091?dark=0. Zgłoszenia online zostaną zamknięte 6 września 2023 r. Po tym terminie zgłoszenie udziału będzie możliwe w dniu biegu w biurze zawodów w godzinach 8.00-10.00). Biuro zawodów będzie czynne 9.09.2023 r. w godz. 8.00 – 10.30 w GOK Witków.

Maraton górski

Na trasach wokół Trójgarbu zostanie także rozegrany III Maraton Górski im. Wiesława Ślawskiego. Bieg w Starych Bogaczowicach odbędzie się 1 października 2023 r. Zapisy na ten bieg prowadzone są na stronie https://formularz.ultimasport.pl/155

 – Jest to wyjątkowy bieg rozgrywany na blisko 42-kilometrowej trasie z przewyższeniami wynoszącymi 1200 metrów. Wyjątkowa atmosfera, przepiękne krajobrazy i fenomenalna bliskość natury to kolejne atuty tej imprezy – mówi pomysłodawca maratonu Mirosław Lech, Wójt Gminy Stare Bogaczowice.

Walimskie Biegi Górskie

Na stronie https://www.zmierzymyczas.pl/1706/walimskie-biegi-gorskie-2023.html prowadzone są zapisy na Walimskie Biegi Górskie, które odbędą się 14.10.2023 r.

– Rywalizacja będzie toczyła się na dwóch dystansach: Sowi Light – 22 km i Sowi Hardcore 51 km. Przypominam, że za start na dystansie hardcore będą przyznawane punkty International Trail Running Association ITRA Polska– mówi Aleksander Sobieraj, prezes Stowarzyszenia Walim na Żądanie, które jest organizatorem Walimskich Biegów Górskich.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty