https://db2010.pl GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

WKlaster chce zmienić region

W Boguszowie – Gorcach odbyło się kolejne spotkanie poświęcone przygotowaniu zmian energetycznych. WKlaster – działający na terenie powiatu wałbrzyskiego –  jako lider zmian, przekonał administrację unijną do wsparcia działań.

Przypomnijmy: wiosną gminy Boguszów – Gorce, Czarny Bór, Mieroszów, Stare Bogaczowice oraz Powiat Wałbrzyski wraz ze Stowarzyszeniem Energii i Wodoru WKlaster utworzyły Wałbrzyski Klaster Energii i Wodoru. 27 lipca 2023 r. w Hotelu Piotr SPA&Wellness w Boguszowie Gorcach odbyło się kolejne spotkanie w ramach programu Start.

– W uczestnicy spotkania reprezentowali: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Powiat Wałbrzyski, Gminy: Boguszów-Gorce, Mieroszów, Czarny Bór, Stare Bogaczowice, Jaworzyna Śląska Dolnośląska, Agencję Rozwoju Regionalnego S.A., Dolnośląską Dolinę Wodorowa oraz Stowarzyszenie Energetyki Obywatelskiej Ziemi Świdnickiej. Warsztaty prowadzone w ramach projektu przy współudziale ECORYS Polska Sp. z o.o. oraz Stowarzyszenia Energii i Wodoru Wklaster ukierunkowane są na skuteczne i wspólne działania w celu tworzenia zmiany. Celem warsztatów było opracowanie teorii zmiany dla podregionu Wałbrzych oraz usprawnienie związku istniejącej listy projektów z celami rozwoju. W trakcie spotkania opracowano ścieżkę dla wybranych projektów, które będą wspierane w ramach pomocy Start. Dla każdego z wybranych projektów demonstracyjnych przygotowany został jasny plan pracy, obejmujący identyfikację kluczowych interesariuszy, konsultacje, kroki w opracowaniu projektu, harmonogram, podział zadań i odpowiedzialności. Wyniki warsztatów będą wykorzystane do potwierdzenia zaproponowanych projektów, które będą wspierane przez pomoc Start we współpracy z odpowiednimi promotorami/projektodawcami. Pomoc konsultantów w regionie jest nieodzowna, daje możliwość spojrzenia na projekty z innej perspektywy. Jest to także realna pomoc w konstruowaniu projektów, które mają większe szanse na realizację. A to wszystko prowadzi do faktycznej zmiany regionu dla dobra mieszkańców – wyjaśnia Joanna Tokarczuk – koordynator projektu z ramienia Wklastra.

(JCF)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty