https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Weekendowe wycieczki

Na osoby lubiące aktywny wypoczynek w nadchodzący weekend czekają kolejne bezpłatne wycieczki z przewodnikiem w gminach Aglomeracji Wałbrzyskiej.

W ramach akcji #odkrywajlokalnie z Lokalną Organizacją Turystyczną Aglomeracji Wałbrzyskiej odbędą się dwie otwarte wycieczki z przewodnikiem:

29.07. Literackie Wzgórza Włodzickie – (Świerki – Włodzicka Góra – Muzeum przy Tunelu), zbiórka o godz. 11.00 na parkingu przy sali wiejskiej (Świerki 61);

30.07. Jaworzyna – miasto kolei (dworzec PKP – Muzeum Kolejnictwa), zbiórka o godz. 11.00 na dworcu PKP w Jaworzynie Śląskiej.

W każdą sobotę wakacji o godzinie 11.00 w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego w Zagórzu Śląskim organizowane są wycieczki z przewodnikiem. W programie jest: zwiedzanie Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego „Akwarium”, przejście, najdłuższą w Polsce, kładką wstęgową na Jeziorze Bystrzyckim, obcowanie z dziką przyrodą rezerwatu Góra Choina, dotarcie na dziedziniec zamku Grodno. Możliwe jest także przedłużenie wycieczki z przewodnikiem o zwiedzanie zamku Grodno w części wymagającej zakupu biletu (w tym również wstęp do Centrum Bioedukacji Multimedialnej). Wstęp do zamkniętej części zamku Grodno dla uczestników spaceru „Dzień dobry Gmino Walim” kosztuje 25 zł.

Z kolei PTTK Oddział Ziemi Wałbrzyskiej zaprasza na letnie spotkanie 30.07.2023 (niedziela). Początek o godz. 10.00., a trasa wycieczki będzie prowadziła od Palmiarnini, przez Książański Park Krajobrazowy, ścieżkę Hochbergów i Stary Książ na polanę brzozową.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty