https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Szukają sprawców bezprawnej wycinki 20 drzew

Policja prowadzi dochodzenie w sprawie nielegalnego ścięcia 20 drzew przy drodze łączącej Dziećmorowice z Nowym Julianowem w Gminie Walim. – Wszystkie osoby, które mają jakąkolwiek wiedzę na temat tego bulwersującego zdarzenia prosimy o kontakt z Komendą Miejską Policji w Wałbrzychu lub najbliższą jednostką policji – apeluje Marcin Świeży, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu.

– Gdy w czwartkowy wieczór mieszkańcy Gminy Walim kładli się spać nikt nie spodziewał się, że tej nocy dojdzie do prawdziwej ekologicznej tragedii… Droga powiatowa, będąca łącznikiem między Dziećmorowicami, a Nowym Julianowem, od 2018 roku ułatwia komunikację i zachwyca malowniczymi krajobrazami rozległych pól i lasów ciągnących się na okolicznych górskich zboczach. Jednak w nocy z 6 na 7 lipca 2023 r. doszło na niej do karygodnego aktu wandalizmu! Wyciętych i porzuconych zostało 20 przydrożnych drzew! Klony, bo to one padły ofiarami bandyckiej wycinki, były dorodnymi drzewami – miały około 1,5 metra obwodu. Stanowiły schronienie dla wielu ptaków, które również ucierpiały, płacąc niejednokrotnie najwyższą cenę za ludzką głupotę.Drzewa zostały ścięte na wysokości około 1 metra. Służby starostwa powiatowego odpowiedzialne za utrzymanie drogi pracowały nad jej udrożnieniem już od świtu, jednak pracę wstrzymała policja, by móc zebrać materiał dowodowy niezbędny do podjęcia śledztwa i wytropienia sprawców. Mamy nadzieję, że osoby odpowiedzialne za bezprawną wycinkę zostaną znalezione i ukarane. Wszystkie osoby posiadające kamery samochodowe lub posiadające monitoring w pobliżu miejsca przestępstwa, które mogły zarejestrować sprawców w nocy z 6 na 7 lipca prosimy o kontakt z policją – apeluje Adam Hausman, Wójt Gminy Walim.

– Wszystkich, którzy mają informacje o tym zdarzeniu i mogą pomóc odnalezieniu sprawców, prosimy o kontakt pod numerem alarmowym Centrum Powiadamiania Ratunkowego 112, bezpośrednio z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu – tel. 47 87 512 13, bądź w Komendzie Miejskiej Policji w Wałbrzychu przy ul. Mazowieckiej 2 tel. 47 87 512 34 – dodaje aspirant sztabowy Agnieszka Głowacka-Kijek z Zespółu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty