https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

OKiS zaprasza: Dni Bystrzycy i Summer Guitar Festival

IV Dni Bystrzycy zostały zaplanowana na 14 i 15 lipca 2023 r. A 15 lipca upływa także termin zgłoszeń do tegorocznego Summer Guitar Festival w Krzyżowej.

IV Dni Bystrzycy

Dni Bystrzycy to coroczne wydarzenie, które przynosi mnóstwo niezapomnianych wspomnień. W tym roku będzie to już czwarta edycja festiwalu! W dniach 14-15 lipca na terenach rekreacyjnych w Bystrzycy będzie okazja do relaksu i zabawy, ale także do posłuchania swoich ulubionych artystów na żywo. Dni Bystrzycy to nie tylko koncerty i występy artystyczne. To również bogaty program kulturalny i sportowy, który dostarczy rozrywki i atrakcji dla osób w każdym wieku.

Summer Guitar Festival – zapisy do 15 lipca!

Summer Guitar Festival odbywa się w malowniczym kompleksie pałacowym w Krzyżowej koło Świdnicy na Dolnym Śląsku nieprzerwanie od 2001 r. Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym wydarzenia jest znakomity gitarzysta i wykładowca Akademii Muzycznej w Bydgoszczy – prof. Krzysztof Pełech. Tegoroczna 23. edycja Festiwalu odbędzie się w dniach 6-13 sierpnia 2023 r.

Festiwal obejmuje zajęcia indywidualne i grupowe, konkursy gitarowe, koncerty, wykłady oraz prezentacje instrumentów, adresowane do wszystkich miłośników gry na gitarze – od amatorów po profesjonalnych, doświadczonych już muzyków. Co roku do prowadzenia zajęć i wykładów zapraszani są uznani muzycy z Polski i zagranicy, reprezentujący różne style muzyczne oraz różne ośrodki dydaktyczne. W tym roku wykładowcami kursu będą: Magdalena Czwojda (Poland), Vladislav Bláha (Czech Republic), Marcin Chiliński (Poland), Jan Depreter (Belgium), Jarosław Dzień (Poland), Thomas Fellow (Germany), Robert Horna (Poland), Rainer Maria Nero (Poland), Marek Pasieczny (Poland, UK), Krzysztof Pełech (Poland).

Festiwal to idealne miejsce zarówno dla uczniów i studentów chcących doskonalić swoje gitarowe umiejętności, jak również tych, którzy chcieliby uczestniczyć w koncertach i wykładach jako obserwatorzy. Cechą szczególną tych cieszących się dużą popularnością kursów jest ich swobodny charakter oraz przyjazna atmosfera. Organizatorzy Summer Guitar Festival, Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego oraz Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, zapewniają wszystkim uczestnikom nie tylko bogaty program kulturalny, lecz również bezpieczne i komfortowe warunki pobytu podczas kursu.

Zapraszamy do udziału w Summer Guitar Festival dzieci i dorosłych, uczniów i studentów, początkujących i zaawansowanych. Słowem – wszystkich, którzy czują, że gitara to instrument właśnie dla nich!

Oficjalna strona festiwalu oraz formularz zgłoszenia dostępne są na stronie: www.guitarfestival.okis.pl

Uwaga! Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona!

KONTAKT DO ORGANIZATORÓW:

Organizator: guitarfestival@okis.pl

Dyrektor artystyczny Krzysztof Pełech: gitara@post.pl

TELEFON

+(48) 71 344 28 64 w. 216 lub 212

(JP)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty