https://db2010.pl GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Wszędzie blisko z WSSE „INVEST-PARK”

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” swój sukces w znaczącej mierze zawdzięcza swojemu położeniu geograficznemu. To, że znajduje się blisko wielu prężnych europejskich ośrodków gospodarczych sprawia, że jej oferta cieszy się nieustającym zainteresowaniem.

Tylko 150 kilometrów do Pragi, 280 kilometrów do Berlina i 300 kilometrów do Wiednia sprawiają, że przedsiębiorcy z Europy centralnej mogą liczyć na to, że współpraca nie będzie oznaczać konieczności długich podróży, a logistyka będzie stosunkowo nieskomplikowana i efektywna czasowo. To szczególnie istotne w przypadku działań produkcyjnych, które stanowią wycinek łańcucha dostaw, przez co aspekt geograficzny w jej planowaniu odgrywa bardzo ważną rolę. Nie bez znaczenia jest też walor ekologiczny – im mniejszy dystans do pokonania, tym mniejsze nakłady związane z emisją choćby CO2.

Niewiele dalej jest do ośrodków w Europie Wschodniej – w linii prostej do Kijowa to mniej więcej 1000 kilometrów, Ryga i Wilno to odpowiednio 860 i 750 kilometrów. Tylko     nieco dalej jest znajdujący się na północy Sztokholm, ale to nadal mniej niż 1000 kilometrów.

Kierując się na południe, w linii prostej, Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” znajduje się 420 kilometrów od Budapesztu i niespełna 350 kilometrów od Bratysławy.

Zachodni inwestorzy patrząc na mapę, widzą, że do stolicy Francji jest nieco ponad 1300 kilometrów, stolicy Wielkiej Brytanii, Londynu – niespełna 1200 kilometrów. To doskonały argument negocjacyjny, dający wielki atut zarządowi strefy i jak pokazuje codzienność, świetnie przez niego wykorzystywany. Ten aspekt ma szczególne znaczenie w naszej rzeczywistości – pandemiczne doświadczenia ostatnich lat umocniły trend do zwracania szczególnej uwagi na kwestię geograficzną inwestycji. To świetny prognostyk dla Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” która tym samym staje się jeszcze bardziej interesującym partnerem dla firm europejskich i światowych,

planujących tak nowe inwestycje, jak i rozwój obecnie prowadzonej działalności.

(JM)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty