https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Górnik zamiast Zdroju w IV lidze

– Roszady w IV lidze. KS Zdrój Jedlina-Zdrój zgłosił się do rozgrywek Podokręgu Wałbrzych. Propozycję otrzymał Górnik Nowe Miasto Wałbrzych, który spełnił wymogi licencyjne – informuje Andrzej Padewski, prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej.

Drużyna z Jedliny-Zdroju przed rokiem wygrała rozgrywki klasy A i w wielkim stylu powróciła do klasy okręgowej. Podopieczni trenera Kamila Jasińskiego w zakończonych rozgrywkach, jako beniaminek, przegrali zaledwie jedno spotkanie (1:2 z Włókniarzem Kudowa – Zdrój na własnym boisku), zanotowali 7 remisów i wygrali 22 mecze, prezentując przy tym niezwykle ofensywną grę. Dość powiedzieć, że w 30 spotkaniach sezonu 2022/23 zdobyli 125 goli, tracąc zaledwie 32! Zdrój wygrał rywalizacje w wałbrzyskiej klasie okręgowej z przewagą 5 punktów nad Górnikiem Nowe Miasto i choć pod względem sportowym drużyna wydaje się być przygotowana do rywalizacji w IV lidze, to jednak z powodów finansowych oraz infrastrukturalnych nie zagra na wyższym szczeblu.

Szansę gry w IV lidze dostał teraz wicemistrz wałbrzyskiej okręgówki – Górnik Nowe Miasto. Jeśli wałbrzyski klub spełni wymogi licencyjne, to zajmie miejsce zdegradowanego… Górnika Wałbrzych i na pewno będzie występował na stadionie przy ul. Ratuszowej. Jeśli jednak klub z dzielnicy Nowe Miasto nie zdoła spełnić stawianych przez organ prowadzący rozgrywki wymogów licencyjnych, to w IV lidze utrzyma się najwyżej sklasyfikowany spadkowicz.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty