https://db2010.pl GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Rowerowy weekend w Kamiennej Górze

Miasto Kamienna Góra zaprasza do udziału w trzeciej edycji Cyklofiesty. Zabawę w rowerowym stylu zaplanowano na 9 lipca, w ramach rowerowego weekendu w Kamiennej Górze.

– W tym roku startujemy o godzinie 12 spod podziemi projektu „Arado”. Trasa będzie wiodła ulicami miasta do wlotu na ścieżkę rowerową przy ul. Lubawskiej. Następnie w spacerowym tempie pojedziemy do Krzeszowa. Tam zawrócimy na placu przy remizie OSP i wrócimy ścieżką rowerową na ognisko z kiełbaskami przygotowane nad zbiornikiem „But” – mówi burmistrz Kamiennej Góry Janusz Chodasewicz.

Niedzielna CYKLOFIESTA będzie jednym z elementów rowerowego weekendu, który zacznie się w Kamiennej Górze już w piątek, 7 lipca. Wtedy nad Zalew zaczną zjeżdżać się uczestnicy gravelowego wyścigu cyklu Szuter Master. Rywalizacja na trasach (75 i 150 km) zacznie się o w sobotę. Pierwsi zawodnicy wystartują z rynku o godz. 11.00.

– Po zawodach spotykamy się na mecie nad kamiennogórskim Zalewem. Dekoracji zwycięzców będzie towarzyszył Festiwal Kuchni Świata. Nie zabraknie food trucków, schłodzonego piwa dla dorosłych oraz dmuchańców dla dzieci – dodaje burmistrz Janusz Chodasewicz.

W niedzielę, 9 lipca na Górze Parkowej odbędzie się wyścig w kolarstwie przełajowym (trasa będzie przebiegała m.in. przez podziemia „Arado”). Po zakończeniu rywalizacji o godz. 12.00 wystartuje Cyklofiesta. Dla pierwszych 70 zarejestrowanych uczestników organizator przygotował specjalne koszulki. Link do rejestracji https://bit.ly/3WOabJU.

(RaŚ)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty