https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

40 nagroda dla Trele Morele

Doskonale znany w regionie dziecięcy teatr Trele Morele, działający w Filii nr 4 “Witold” Miejskiej Biblioteki Publicznej – Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach, podbija festiwalowe sceny i właśnie zdobył 40 nagrodę w swoim dorobku artystycznym.

Teatr Trele Morele narodził się w gorcowskiej bibliotece 22 lata temu i – pomimo upływu czasu oraz dwuletniej przerwy w działalności – z powodzeniem działa, bawi, wzrusza i promuje Boguszów-Gorce do dziś. Spektakle grupy, kierowanej przez Katarzynę Bernaś (reżyserkę teatru dziecięcego) od lat oklaskiwane są i doceniane nie tylko przez rodzimą widownię, ale również jurorów i festiwalową publiczność na ogólnopolskich scenach.

– Podczas 21 Dziecięco-Młodzieżowych Konfrontacji Teatralnych Teatrrrałki w Jeleniej Górze wystąpiło 27 zespołów, zagrało 450 młodych aktorów z Polski, Czech i Ukrainy, w tym również teatr Trele Morele. Grupa brawurowo przedstawiła spektakl pt. „Piraci” – pełną humoru i zabawnych scen opowieść o podwórkowych łobuziakach, które mają „wszystkiego i wszystkich dość”, postanawiają więc zostać piratami i wypłynąć, w pełną przygód, podróż na sam koniec świata… (reżyseria: Katarzyna Bernaś, scenariusz: Elżbieta Gorzka Kmieć, przygotowanie wokalne: Katarzyna Gotowała, opracowanie muzyczne: Marek Dańczak, opieka nad dziećmi Weronika Kliszewska). Festiwalową scenę z energią huraganu opanowali tytułowi piraci oraz straszni ludożercy, w których wcielili się: Zofia Bilakiewicz, Amelia Gwoździowska, Hanna Jakubowska, Pola Janiak, Michalina Jeleń, Oskar Kosiński, Antonina Kowalska, Szymon Olejniczak, Milena Przybył, Anna Rudzińska, Liwia Sobań, Dominik Stanicki, Jagoda Szczepańska, Franek Wieczorek i Martyna Witko.Spektakl zachwycił nie tylko publiczność, ale też jury, które przyznało zespołowi II nagrodę oraz zaproszenie do Ogólnopolskiego Forum Teatrów – Miniatury, który połowie czerwca tego roku odbędzie się w Opolu. Dziękujemy Fundacji PKO Banku Polskiego za dofinansowanie wyjazdu – podkreślają opiekunowie grupy Trele Morele.

(KG)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty