Sudety Cup w Mieroszowie

Trwają zmagania piłkarzy w turnieju Sudety Cup 2023, którego współorganizatorem jest Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK”. 27 maja od godziny 10.00 na stadionie w Mieroszowie rywalizować będą zespoły z klasy B, które reprezentują Podokręg Wałbrzych.

Przypomnijmy: turniej, który pierwszy raz został rozegrany w ubiegłym roku na obszarze byłego województwa wałbrzyskiego, wzbudził bardzo duże zainteresowanie nie tylko klubów sportowych, ale również lokalnego środowiska. Odbyło się pięć turniejów strefowych na obszarze 5 powiatów, a w rozgrywkach wzięły udział 54 drużyny. Olbrzymim sukcesem było rozegranie turnieju finałowego na Stadionie PGE Narodowy w Warszawie, w którym uczestniczyło pięciu zwycięzców turniejów strefowych oraz drużyna organizatorów. W związku z bardzo pozytywnym odbiorem turnieju Sudety Cup, Fundacja Rozwoju Subregionu Wałbrzyskiego postanowiła podjąć się przeprowadzenia kolejnej edycji tego turnieju, w którym rywalizują kluby z klasy B subregionu wałbrzyskiego.

– Turniej okazał się wielkim sukcesem organizacyjnym i sportowym. Dlatego w tym roku bez wahania podjęliśmy decyzję o włączeniu się w organizację Sudety Cup z jeszcze większym rozmachem. Trzymamy kciuki za wszystkie zespoły, które w tym roku stają w turniejowe szranki – powiedział Piotr Wojtyczka podczas konferencji inaugurującej tegoroczny Sudety Cup w Kudowie-Zdroju.

Pierwszy turniej eliminacyjny, w którym rywalizowały zespoły z powiatu kłodzkiego, został rozegrany 22 kwietnia 2023 r. w Nowej Rudzie. Zmagania wygrał MLKS Radków, który w finale pokonał Polonię II Bystrzyca Kłodzka 2:0, czym zapewnił sobie udział w turnieju finałowym, który we wrześniu zostanie rozegrany na Stadionie PGE Narodowy w Warszawie.

13 maja 2023 r. na boisku Sparty w miejscowości Oleszna spotkały się drużyny z powiatu dzierżoniowskiego. W finale            Piast Jaźwina pokonał Boxmet Piskorzów 3:1.

Tydzień później do rozgrywki stanęły zespoły z powiatu świdnickiego. W finale, który został rozegrany 20 maja 2023 r. na stadionie Zjednoczonych w Żarowie Wenus Nowice pokonała Tęczę Bolesławice 2:1.

Do rozegrania pozostały jeszcze dwa turnieje eliminacyjne. Pierwszy zaplanowany został na 27 maja 2023 r. na stadionie w Mieroszowie, a rywalizacja będzie toczyła się od godziny 10.00 w czterech grupach:

grupa A: Huragan Olszany, LKS Wiśniowa, LKS Płomień Dobromierz,

grupa B: JKS Unia Jaroszów, KS Błękitni Słotwina, Sokół Kostrza,

grupa C: KS Zieloni II Mokrzeszów, KS Zjednoczeni II Żarów, Nysa Kłaczyna,

grupa D: Drużyna SUDETY CUP, LKS Unia Bogaczowice, LKS Granit II Roztoka.

Do półfinałów, które zostaną rozegrane tego samego dnia o godz.12.30, awansują zwycięzcy wszystkich grup, a mecz finałowy zostanie rozegrany o godzinie 13.00.

Ostatnie zmagania eliminacyjne odbędą się 3 czerwca 2023 r. z udziałem zespołów z powiatu ząbkowickiego. Turniej zostanie rozegrany na stadionie przy ul. Złotostockiej 7 w Kamieńcu Ząbkowickim.