https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Rowerem po pograniczu

W Teplicach nad Metują zostało zorganizowane kolejne spotkanie czeskich i polskich samorządowców, które poświęcone było utworzeniu nowej trasy rowerowo – kolejowej.

– Na zaproszenie starosty Jozefa Bitnara, w Teplicach nad Metują spotkaliśmy się razem z Burmistrzem Mieroszowa Andrzejem Lipińskim, dyrektorem Mieroszowskiego Centrum Kultury Igorem Hoffmanem i dyrektorem OSiR Boguszów – Gorce Markiem Szelesem. Podczas spotkania ustalaliśmy przebieg trasy rowerowo – kolejowej, która połączy Ośrodek Sportowo – Rekreacyjny Dzikowiec w Boguszowie – Gorcach, Mieroszów i Skalne Miasto. Dzięki możliwości pozyskania środków z Unii Europejskiej, w ramach programu Interreg Czechy-Polska tworzymy hit wśród tras rowerowych – mówi Sylwia Dąbrowska, Burmistrz  Boguszowa – Gorc.

– Planowana przez nas trasa ta to nie tylko przepiękny krajobrazowo szlak, który wiedzie przez Unisław Śląski, Kowalową, Mieroszów, przejście graniczne w Zdonovie do jednej z największych atrakcji turystycznych naszego pogranicza – Skalnego Miasta w Adrspachu. To przede wszystkim szansa na uprawianie turystyki rowerowej przez każdą grupę wiekową, jak i przez całą rodzinę – dodaje Andrzej Lipiński.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty