https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Gminy dofinansowały radiowozy

Na drogi powiatów wałbrzyskiego i kamiennogórskiego wyjechały nowe policyjne radiowozy. Zakup samochodów wsparły finansowo samorządy.

We środę, przed siedzibą Urzędu Miasta w Jedlinie-Zdroju, odbyło się uroczyste przekazanie kluczyków do nowego radiowozu. Samochód został kupiony dzięki zaangażowaniu i wsparciu trzech gmin: Głuszyca, Jedlina–Zdrój i Walim, które w dużej mierze sfinansowały przedsięwzięcie. Pozostała część pochodziła z budżetu policji. Podczas oficjalnej uroczystości doszło do nietypowej sytuacji. Okazję do przetestowania pojazdu miały przedszkolaki z miejscowego przedszkola, które akurat w tym samym czasie wyszły ze swoimi opiekunkami na spacer.

– Kolejny już raz wóz zakupiony został dzięki zaangażowaniu włodarzy Głuszycy, Jedliny- Zdroju oraz Walimia, którym poprawa bezpieczeństwa mieszkańców nie jest obojętna. Nowy samochód służbowy to Kia wyposażona w silnik benzynowy o pojemności 1,5 l i mocy 160 km. Koszt zakupu takiego samochodu wyniósł 150 tys. zł. Dofinansowanie z budżetu trzech gmin wyniosło w sumie 60 tys. złotych. W uroczystości przekazania kluczyków do nowego radiowozu udział wzięli Burmistrz Jedliny-Zdroju Leszek Orpel, Burmistrz Głuszycy Roman Głód oraz Wójt Gminy Walim Adam Hausman. Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu nadkomisarz Krzysztof Lewandowski oraz Komendant Komisariatu Policji w Głuszycy aspirant sztabowy Wojciech Gabrysiak podziękowali – w imieniu funkcjonariuszy – za nowy radiowóz podkreślając, że będzie służył zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańców powiatu wałbrzyskiego oraz pozwoli policjantom jeszcze lepiej wykonywać zadania – relacjonuje komisarz Marcin Świeży, Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu.

Taki sam samochód, dzięki wsparciu lokalnych samorządów, zasilił flotę pojazdów służbowych kamiennogórskich policjantów. Nowy radiowóz marki Kia wyjechał już na kamiennogórskie drogi.

– Dzięki nowej szacie graficznej, w postaci odblaskowych żółtych, fluorescencyjnych pasów, dobrze znany wszystkim wzór w srebrno niebieskich barwach, stał się jeszcze bardziej rozpoznawalny i widoczny na drodze. Zakup tak oznakowanego radiowozu możliwy był dzięki współfinansowaniu ze Starostwa Powiatowego w Kamiennej Górze, Urzędu Miasta Kamienna Góra, Urzędu Gminy Kamienna Góra, Urzędu Miasta i Gminy w Lubawce, Urzędu Gminy w Marciszowie. Radiowóz będzie wykorzystywany w codziennej służbie Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze i z pewnością przyczyni się do zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu kamiennogórskiego. Dziękujemy samorządom lokalnym za wsparcie kamiennogórskiej policji – podkreśla młodszy aspirant Elwira Hajduga z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty