Ekstraklasa znów nie dla Górnika

Dziki Warszawa pokonały Górnika Wałbrzych w 3 meczu finału play off I ligi koszykarzy i wywalczyły awans do ekstraklasy. To trzeci z rzędu finał przegrany przez wałbrzyszan.

Po dwóch porażkach we własnej hali, wałbrzyszanie zapowiadali walkę o dwa zwycięstwa w stolicy i powrót na piąte spotkanie do Wałbrzycha. Ale Dziki były doskonale przygotowane taktycznie na finały z Górnikiem i nie wypuściły swojej szansy, choć w końcówce meczu emocji nie brakowało. Mecz był zacięty i wyrównany. Warszawiacy wygrali pierwsza kwartę 19:14, ale przed długą przerwą biało – niebiescy zmniejszyli straty do 1 punktu, a po zmianie stron – po punktach Sitnika i Chidoma – wyszli na prowadzenie 36:33. Szybko jednak Kuźkow z Czujkowskim odwrócili wynik na 44:38 i kontrolowali grę i wynik. Gdy na 1 min. i 42 sek. przed syreną kończącą czwarta kwartę Motel zwiększył przewagę gospodarzy do 10 pkt. mogło wydawać się, że sprawa awansu został przesądzona. Ale wtedy najpierw za dwa punkty trafił Niedźwiedzki, a potem dwa razy z rzędu trafił za 3 pkt. Majewski i na 16 sekund przed końcem podstawowego czasu gry zrobiło się 64:62! Trener Szbalowski poprosił o czas, a po nim Majewski sfaulował Czujkowskiego, który wykorzystał oba rzuty wolne. Po nich Majewski jeszcze dwa razy próbował rzutów zza łuku, ale nie trafił i mecz zakończył się wygraną Dzików 66:62 i w serii play of 3:0.