https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Dni Wałbrzycha

26 i 27 maja w Starej Kopalni zorganizowane zostaną Dni Wałbrzycha. Gwiazdami będą Sara James, Feel, Komodo, Nullizmatyk i DJ Markowy. Na scenie zaprezentują się także talenty z Aglomeracji Wałbrzyskiej i Zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych”. Wszystkie koncerty w czasie Dni Wałbrzycha będą bezpłatne.

W piątek zabawę rozpocznie o godzinie 18.00 DJ Markowy – artysta hiphopowy, bboy, producent muzyczny oraz dj reprezentujący takie gatunki muzyczne, jak: funk, breaks, boom bap czy szeroko pojęta muzyka hip-hopowa. Gwiazdą tego wieczoru będzie Feel. Grupa założona przez Piotra Kupichę od lat cieszy się popularnością na koncertach w całej Polsce. Na swoim koncie mają wiele nagród, w tym Fryderyki. W piątek zaprezentuje się także Komodo, czyli polska grupa dj’ów i producentów muzycznych, która od lat koncertuje na całym świecie. Co ciekawe, to najdłużej działająca grupa produkująca muzykę klubową w naszym kraju. Ich utwory w serwisie YouTube odnotowują miliony wyświetleń, np. „(I Just) Died in Your Arms” ma już ponad 200 milionów wyświetleń.

W sobotę zabawa rozpocznie się o godzinie 15.00. Na scenie pojawią się między innymi młode talenty z Aglomeracji Wałbrzyskiej, uczestnicy sekcji tanecznych Wałbrzyskiej Szkoły Talentów, będą grupy hip-hop, zumba, wystąpią też zespoły Heenta i Sirens. Nie zabraknie krótkiego programu przygotowanego przez Zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych”. Tego dnia odbędzie się również finał konkursu „Wałbrzych Ma Talent”, podczas którego na scenie zaprezentują się wokaliści i zespoły, którzy będą walczyć o zwycięstwo w zabawie. Przypomnijmy, utalentowani mieszkańcy Aglomeracji Wałbrzyskiej rywalizują o główną nagrodę – 3 tysiące złotych – ufundowaną przez Prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja. Dodatkowe nagrody to nagranie teledysku lub filmu promocyjnego, , artykuł o zwycięzcy w lokalnym tygodniku i wyjazd do Hanoweru na Polonijny Festiwal Kultury „Dźwięki, które łączą”. W kategorii wiekowej do 12 lat przewidziane są nagrody rzeczowe. W przerwie obrad jury (Barbara Szeligowska, Przemysław Tokarski, Paweł Gołębiowski, Jurand Wójcik, Joanna Kakuba) wystąpią ubiegłoroczni laureaci: Maria Kuźma i Katarzyna Serdeczna. Muzycznymi gwiazdami sobotniego wieczoru Dni Wałbrzycha będą Sara James i Nullizmatyk.

Sara James, choć to młoda artystka, to już cieszy się międzynarodowym uznaniem: zajęła drugie miejsce w konkursie piosenki Junior Eurovision w Paryżu, a ostatnio stała się internetową sensacją po występie w America’s Got Talent, gdzie została nagrodzona tak zwanym Golden Buzzerem przez Simona Cowella i zapewniła sobie miejsce w finale tego programu. W tym roku otrzymała nagrodę Fryderyka za fonograficzny debiut roku. Z kolei Nullizmatyk to muzyk dobrze znany wałbrzyskiej publiczności. Raper i producent muzyczny w grudniu wydał swój najnowszy album „Zabójca królowej” i to utwory z tej płyty będzie można usłyszeć na sobotnim, bezpłatnym koncercie.

– Dni Wałbrzycha to także tradycyjnie stoiska z gastronomią i specjalne strefy zabaw (dmuchańce, karuzele, eurobungee, zjeżdżalnie, kule do skakania, cymbergaje itp.). Miłośników roślin zapraszamy do zasilenia naszego Punktu Adopcji Roślin, który będzie czynny w sobotę w godzinach od 15.00 do 18.00. Tam można przynieść rośliny, których mamy za dużo, to tu można także zaopiekować się roślinami, które wcześniej zostawiono w punkcie. Będą również stoiska handlowe oraz punkty warsztatowe wałbrzyskich instytucji i szkół, w tym Biblioteki Pod Atlantami, Muzeum Porcelany, Kids Tech, Pascal, MOPS. W sobotę i niedzielę imprezą towarzyszącą świętu miasta będą I Wałbrzyskie Targi Nieruchomości „Miasto z Widokami”. Na targach pojawią się deweloperzy, którzy budują w mieście, a także firmy budowlane. Będą również specjaliści od finansowania i zakupu nieruchomości. Zostały również przygotowane bezpłatne parkingi: wzdłuż ulicy Wysockiego (od ronda do stacji benzynowej po obu stronach), parking przy Eco-Carbo Julia (wjazd przy Fabryce Okien ROL) oraz parking przy ul. Sikorskiego koło Hali Wałbrzyskich Mistrzów – mówi Jan Jędrasik, dyrektor Starej Kopalni.

(WOK)

PROGRAM

PIĄTEK – 26 maja

18:00 – DJ MARKOWY

19:30 – KOMODO

21:00 – FEEL

SOBOTA – 27 maja

15:00 – konkursy, pokaz taneczny: Heenta, Sirens 15:30 – finał konkursu Wałbrzych ma Talent

18:05 – Wałbrzyska Szkoła Talentów, Zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych”

19:00 – Wałbrzych ma Talent: Maria Kuźma, Katarzyna Serdeczna + wyniki konkursu

19:45 – SARA JAMES

21:00 – NULLIZMATYK

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty