Od 6 lat rodzinny biznes z całej Polski spotykaja się we Wrocławiu na Kongresie Firm Rodzinnych. To ważne wydarzenie jest adresowane do osób prowadzących firmy rodzinne, właścicielskie, przyszłych sukcesorów, sukcesorek oraz pracowników tych firm. W centrum uwagi tegorocznego kongresu będzie energia, która jest jednym z podstawowych wyzwań roku 2023. To zarówno rozproszenie, dywersyfikacja i elastyczność w zakresie źródeł energii, ale również umiejętność znalezienia energii do działania, nowych możliwości i inspiracji.
Tegoroczny kongres Firm Rodzinnych odbędzie się 6 czerwca we Wrocławiu. Program kongresu to sesje: Trendy i inspiracje -„ Zjawiska, których nie mogą pominąć firmy rodzinne” oraz Kierunki rozwoju współczesnych przedsiębiorstw – „Małe jest piękne, ale … duży może więcej”, panele: Sukcesja z perspektywy pokoleń – „W imię ojca, w imię matki …”, Energia w przyszłości – „(….) wyłączą nam prąd w środku dnia?” .
Kongres zamknie debata na temat przyszłości firm rodzinnych w Polsce – „Należy wspierać, czy wystarczy nie szkodzić ?”
Kongres ma ambasadorów
Organizatorzy Kongresu Firm Rodzinnych we Wrocławiu przyznali pięć tytułów Honorowych Ambasadorów. Tytuł został nadany wyróżniającym się przedstawicielom firm pokoleniowych, osobom które w szczególny sposób są zaangażowane w promowanie przedsiębiorczości rodzinnej i właścicielskiej. Tytuł Honorowych Ambasadorek Kongresu został nadany: Katarzynie Osadkowskiej (współwłaścicielka i członkini zarządu Osadkowski sp. z o.o.), Agnieszce Browarny (prezeska zarządu Huty Julia w Piechowicach, historycznej huty szkła kryształowego w Karkonoszach na Dolnym Śląsku), Dominice Wajnert (członkini zarządu w firmie Wajnert Meble), Ewelinie Pisarczyk (prezeska zarządu firmy produkującej chemię budowlaną MP Majster-Pol Sp. z o.o.). Tytuł Honorowy Ambasador otrzymał Aleksander Pitura (wytwórca lodów, szkoleniowiec, wynalazca. Właściciel firmy DGL Aleksander Pitura).
Tegoroczny Kongres Firm Rodzinnych odbędzie się pod hasłem: „Znaleźć energię”.
– Będziemy mówić o najważniejszych wyzwaniach dla firm rodzinnych i właścicielskich związanych głównie z poszukiwaniem energii do działania i niekonwencjonalnej energii zasilającej. Przedstawimy najnowsze trendy rozwojowe, nowatorskie rozwiązania sukcesyjne, przykłady i nowe rozwiązania pozwalające profesjonalizować biznes rodzinny . Omówimy zastosowanie alternatywnych źródeł energii prezentując technologiczne i finansowe rozwiązania dla małych i średnich biznesów – mówi Prof. Krzysztof Safin, dyrektor Centrum Biznesu Rodzinnego Uniwersytetu WSB Merito we Wrocławiu, twórca Kongresu Firm Rodzinnych.
Webinar o fundacji rodzinnej
Kongres Firm Rodzinnych zaprasza 16.05 na webinar. Już 22 maja 2023 r. wejdzie w życie ustawa o fundacji rodzinnej, która dedykowana jest przede wszystkim sukcesji polskich firm rodzinnych. Fundacja rodzinna to nowa instytucja prawna, która pozwala na skuteczne przekazywanie majątku oraz zachowanie kontroli nad nim przez rodzinę. Webinar organizuje Grant Thornton partner merytoryczny Kongresu Firm Rodzinnych wspólnie z Uniwersytetem WSB Merito we Wrocławiu. Udział w webinarze jest bezpłatny, wymogiem jest rejestracja uczestnictwa.
Udział w Kongresie Firm Rodzinnych jest bezpłatny, a zapisy prowadzone są na stronie: www.kfr.com.pl.
(JM)