https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Motka Fesler zaśpiewa w Coolturalnej Montowni

12 maja 2023 r. o godz. 20.00 w Coolturalnej Montowni na terenie Starej Kopalni w Wałbrzychu wystąpi wałbrzyska wokalistka Motka Fesler. Utalentowana piosenkarka z Wałbrzycha 1 maja zaśpiewała w duecie z Markiem Piekarczykiem podczas koncertu w Jedlinie-Zdroju.

Duet z legendarnym wokalistą zespołu TSA nie był pierwszym w karierze Motki Fesler. 08.03.2022 roku zaśpiewała wspólnie z Krzysztofem Zalewskim podczas koncertu MTV Unplugged w wałbrzyskiej hali Aqua – Zdrój. Występowała również w duecie z Januszem Radkiem oraz Ragnarem Olaffsonem. W Wałbrzychu występowała jako support zespołu Dżem oraz Janusza Radka.

Motka Fesler, (właśc. Joanna Fesler) jest wokalistką, autorką tekstów i muzyki. Do tej pory nagrała 8 singli, których producentem jest Paweł Marciniak. Jej najnowsze single: „Nie mów nic” i „Patrz na Miasto” dostępne są już na youtube. Piosenka „Nie mów nic” zajęła 1 miejsce w audycji „Będzie głośno” w Programie Czwartym Polskiego Radia oraz 1 miejsce na liście przebojów Radia Sudety. W swoim dorobku ma także 4 kolędy na płycie „Betlejem w Szczawnie – Zdroju”, a także piosenkę z okazji 800-lecia Szczawna – Zdroju.

Współprowadziła finał 41 Przeglądu Piosenki Aktorskiej we wrocławskim Teatrze Capitol, poza tym – jako lektorka – nagrywa bajki. Decyzją jury w składzie: Anna Dymna, Ernest Bryll i Adam Nowak została laureatką głównej nagrody w konkursie na tekst piosenki dziecięcej. Zdobyła także główną nagrodę w ogólnopolskim konkursie „Maraton Piosenki Osobistej” w Świeciu (koncert w całości można zobaczyć na stronie Motki Fesler na Facebooku. Ponadto reżyserowała autorskie musicale (tworzyła scenariusze i choreografie), a jeden z nich zdobył wyróżnienie na Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Amatorskich w Łodzi.

Artystka i jej autorskie kompozycje gościły między innymi w Teleexpressie, a także na antenie Radia Wrocław, Programu 1 Polskiego Radia czy Radia Wnet.

– Obecnie koncertuję i nagrywam materiał na płytę. Zapraszam 12 maja 2023 r. na godz. 20.00 do Coolturalnej Montowni w Wałbrzychu na mój koncert – dodaje Motka Fesler.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty