https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Jedlinianie w czołówce

Rozgrywki petanque na szczeblu regionalnym i ogólnopolskim toczą się z udziałem zawodników Klubu Sportowego Petanque Jedlina-Zdrój. – W każdych zawodach nasi reprezentanci zajmują czołowe lokaty – podkreśla Beata Urbaniak, Prezes Zarządu KSP Jedlina-Zdrój.

23 kwietnia br., w Eliminacjach do Mistrzostw Polski Mężczyzn w Liskowie, aż czterech zawodników Klubu Sportowego Petanque „Jedlina” zakwalifikowało się do Mistrzostw Polski Mężczyzn w singlach: 2 miejsce Kazimierz Urbaniak, 4 miejsce Hubert Maciejewski, 6 miejsce Kazimierz Jacak, 8 miejsce Darek Merchel. Natomiast w sobotę zakwalifikowało się trzech zawodników w dubletach: Kazimierz Urbaniak i Hubert Maciejewski zajęli 4 miejsce, a Kazimierz Jacak, który zagrał z Georgem Burtinem, awansował z 5 miejsca.

Tydzień wcześniej, w Pucharze Polski Dubletów we Wrocławiu, w którym wzięło udział 119 drużyn z całej Polski (w tym kadra Polski), małżeństwo Beata i Kazimierz Urbaniakowie zakwalifikowało się do fazy play-off z 3 miejsca, wygrywając wszystkie 5 meczów! Do fazy play-off zakwalifikował się też Jerzy Siara z czterema wygranymi, a piątą wygraną uzyskał w fazie play-off. Ci sami Zawodnicy zakwalifikowali się do fazy play-off dzień później, w Pucharze Wrocławia.

– Z kolei 1 kwietnia br., w Grand Prix Polski w Petanque we Wrocławiu, aż trzy triplety z zawodnikami z Jedliny – Zdroju zakwalifikowały się do play-offów i ćwierćfinału: 4 miejsce zajeli Adam Jacak i Kazimierz Jacak (KSP Jedlina) z Piotrem Korusem; 6 miejsce Jerzy Siara (KSP Jedlina) wraz Ryszardem Kowalskim i Georgem Burtinem; 8 miejsce Hubert Maciejewski, Daniel Siara i Kazimierz Urbaniak (KSP Jedlina). Natomiast 2 kwietnia Kamil Orpel (KSP Jedlina) wraz z Maciejem Rymarzem (KSP Sudety), w rywalizacji o Puchar Sokoła, zajęli 4 miejsce. Zaś 25 marca, na Turnieju Petanque w Oławie, wszyscy zawodnicy jedlińscy zajęli wysokie lokaty, a Kazimierz Jacak stanął na 2 stopniu podium – relacjonuje Beata Urbaniak, prezeska KSP Jedlina – Zdrój.

(BU)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty