https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Międzypokoleniowe zmagania z Werwą

– Międzypokoleniowa sztafeta powiatowa to zadanie dedykowane każdej rodzinie, która chce spędzić wspólnie aktywnie czas i poznać powiat wałbrzyski. Odbyły się już dwa spotkania w ramach sztafety: w Walimiu i w Głuszycy. Frekwencja, pogoda oraz forma i zaangażowanie uczestników dopisały! – podkreśla Ilona Bujalska, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Jedlińska Werwa, które jest organizatorem sztafety.

– Jakie są zasady sztafety? Bardzo proste: w każdej drużynie sztafetowej musi być jeden dorosły i jedno dziecko (w wieku 4-12 lat). Stopień pokrewieństwa nie gra roli, podobnie jak poziom biegowego zaawansowania. Do pokonania jest 500 metrów. Na pierwszej zmianie pobiegną osoby dorosłe, które będą musiały zmierzyć się z dystansem 350 m. Po przebiegnięciu 350m nastąpi zmiana sztafetowa, czyli przekazanie pałeczki sztafetowej i na ostatnią prostą – 150m – ruszą dzieci. Bieg urozmaicają liczne przeszkody. Wygrywa każda drużyna. Najważniejsza jest tu dla nas zabawa i radość ze wspólnego startu! Każda rodzina, która ukończy Sztafetę Rodzinną, otrzyma na mecie pamiątkowy dyplom, medal i mapkę z najważniejszymi atrakcjami gminy, w której odbywa się dany bieg – przypomina Ilona Bujalska.

Kolejne zawody, które będą podsumowaniem międzypokoleniowej sztafety powiatowej, zostały zaplanowane na 21 maja w Jedlinie-Zdroju. Aby zapisać się na listę startową wystarczy wypełnić formularz dostępny w wydarzeniu na Facebooku @Międzypokoleniowa Sztafeta Powiatowa. Po wypełnieniu ankiety organizatorzy skontaktują się ze zgłoszonymi osobami.

(IL)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty