https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Utrudnienia na placu Grunwaldzkim w Wałbrzychu

Do lipca 2023 r. będzie prowadzony remont ul. Wysockiego w Wałbrzychu. Prace spowodowały wiele zmian w komunikacji w obrębie placu Grunwaldzkiego.

– Zgodnie z planem rozpoczęły się prace modernizacyjne na ulicy Wysockiego. Remont obejmuje odcinek ponad 100 metrów od budynku nr 3 do skrzyżowania z ulicą Słowackiego. Modernizacja przewiduje wymianę nawierzchni jezdni, chodników, zatok autobusowych oraz zjazdów. Powstanie nowe ogrodzenie na odcinku od budynku nr 8 przy ul. Wysockiego do budynku nr 2 przy ul. Chrobrego. Zamontowane zostanie także nowe oświetlenie uliczne. Prace zakończą się w lipcu 2023 – mówi Roman Szełemej, Prezydent Wałbrzycha.

Rozpoczęcie prac wymusiło zmianę lokalizacji przystanków. Od 15 kwietnia br. przystanki zlokalizowane na ul. Wysockiego w obrębie Placu Grunwaldzkiego zostały przeniesione na aleję Wyzwolenia według poniższego schematu:

– przystanek Wysockiego – plac Grunwaldzki dla linii: A-5-10-11-12-15-20 w kierunku Podgórza przesunięty został ok. 250 metrów dalej na al. Wyzwolenia za skrzyżowanie z ul. Barlickiego,

– przystanek Wysockiego – plac Grunwaldzki dla linii: EX-5-10-20 w kierunku Białego Kamienia przesunięty zostanie na al. Wyzwolenia na wysokość posesji nr 8-10, natomiast autobusy linii A-C-2 w kierunku Piaskowej Góry odjeżdżać będą z przystanku na ul. Chrobrego (obecny przystanek linii 11-12-15).

Ze zmianami w organizacji ruchu będą musieli się liczyć także kierowcy, gdy ekipa remontowa zabierze się za wymianę nawierzchni jezdni.

(RED, fot. UM)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty