https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Turniej piłkarski Sudety Cup

Fundacja Rozwoju Subregionu Wałbrzyskiego, konferencją „Sudety Cup – wspieramy dolnośląski sport” w Kudowie-Zdroju inauguruje Turniej piłkarski Sudety Cup 2023.

W tym roku organizacji turnieju piłkarskiego Sudety Cup podjęła się Fundacja Rozwoju Subregionu Wałbrzyskiego.

– Jednym z podstawowych celów działalności fundacji w subregionie wałbrzyskim jest integracja lokalnych społeczności – wyjaśniają przedstawiciele Fundacja Rozwoju Subregionu Wałbrzyskiego. – W sytuacji, gdy w wielu małych miejscowościach od lat nie działają placówki oświatowe, jedynym miejscem spotkań młodzieży z dorosłymi mieszkańcami stały się lokalnie działające kluby sportowe oraz ochotnicze straże pożarne. Często jest tak, że aktywnie uczestniczą w tych działaniach te same osoby. Jak dobrze wiemy, pomimo dużej popularności piłki nożnej w naszym kraju, finansowanie najniższych klas rozgrywek sportowych opiera się w dużej mierze na aktywności samych zawodników, ich zaangażowaniu w pozyskiwaniu sponsoringu oraz bardzo często własnych wysokich nakładach pracy na utrzymanie w odpowiednim stanie technicznym murawy i infrastruktury socjalnej.

Odpowiedzią na potrzeby klubów sportowych była organizacja turnieju Sudety Cup. Rozegrany w ubiegłym roku, na obszarze byłego województwa wałbrzyskiego, turniej wzbudził bardzo duże zainteresowanie nie tylko klubów sportowych, ale również lokalnego środowiska. Odbyło się pięć turniejów strefowych na obszarze 5 powiatów, w których rozgrywkach wzięły udział 54 drużyny. Olbrzymim sukcesem było rozegranie turnieju finałowego na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie, w którym uczestniczyło pięciu zwycięzców turniejów strefowych oraz drużyna organizatorów. Dla finalistów pochodzących z różnych miejscowości subregionu wałbrzyskiego sam wyjazd na Stadion Narodowy w Warszawie był niesamowitym przeżyciem. Dla każdego piłkarza nobilitacją jest zagranie na murawie najważniejszego stadionu piłkarskiego w Polsce. Tym samym, jako organizatorzy, zapewniliśmy finalistom niesamowite przeżycia, które w ich pamięci pozostawiły trwały ślad. Turniej był pełen emocji. Również licznie zgromadzeni kibice, podkreślali, że to jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych w ich życiu, gdy mogli wspierać swoich zawodników na PGE Narodowym.

W związku z bardzo pozytywnym odbiorem Turnieju „Sudety Cup”, Fundacvja Rozwoju Subregionu Wałbrzyskiego postanowiła się podjąć przeprowadzenia jego kolejnej edycji. Edycja ta jest skierowana do wszystkich klubów B-klasy subregionu wałbrzyskiego. Sam turniej zostanie zainaugurowany w 19 kwietnia 2023 r. dwudniową konferencją sportową, na której odbędzie się oficjalne losowania grup turniejów strefowych a jej kolejnym elementem będą panele dyskusyjne i prezentacje dotyczące marketingu sportowego.

Harmonogram gier w powiatach:

– powiat kłodzki – 22 kwietnia 2023 r.

– powiat dzierżoniowski – 13 maja 2023 r.

– powiat świdnicki – 20 maja 2023 r.

– powiat wałbrzyski – 27 maja 2023 r.

– powiat ząbkowicki – 3 czerwca 2023 r.

(JM)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty