https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

W Golińsku powstanie klub seniora

W Gminie Mieroszów powstanie kolejny klub seniora. Po Mieroszowie, Unisławiu Śląskim i Sokołowsku, kolejne miejsce integracji seniorów powstanie w Golińsku.

– W 2019 roku, dzięki zaangażowaniu wspaniałych mieszkańców Golińska i Sołectwa Golińsk oraz wsparciu darczyńców, udało się wyremontować świetlicę wiejską, której blask parkietu wzbudza podziw największych perfekcjonistów. Jednak pozostał problem z parterem budynku, piecem i sanitariatami. Zastanawialiśmy się wspólnie z mieszkańcami i sołtysem jak możemy zagospodarować i pozyskać środki na ten cel. Wybór padł na kolejne miejsce integracji i aktywności w Gminie Mieroszów, którym będzie klub seniora i już otrzymaliśmy potwierdzenie z Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej o przyznaniu dotacji w wysokości 178 000 zł na utworzenie Klubu Seniora w Golińsku. Całkowita wartość inwestycji wyniesie 228 000 zł, a budżet tej inwestycji uzupełnią: Sołectwo Golińsk, które przekaże 20 000 zł i Gminy Mieroszów, która na ten cel zabezpieczyła 30 000 – wylicza Ewa Kisztelińska, sekretarz Gminy Mieroszów.

Przypomnijmy, że w listopadzie 2022 roku zakończyły się prace budowlane w Klubie Senior+ w Mieroszowie (wartość inwestycji 528 818,94 zł), a w grudniu tego samego roku w Klubie Senior+ w Sokołowsku (wartość tej inwestycji 291 971,27 zł).

(RED)

Otwarcie Klubu Senior + w Mieroszowie.

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty