https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Międzypokoleniowa sztafeta powiatowa

Stowarzyszenia Jedlińska Werwa zaprasza do udziału w międzypokoleniowej sztafecie powiatowej. – Na pierwsze zmagania zapraszamy 16 kwietnia na godz. 11.00 do Walimia, a na kolejne 23 kwietnia do Głuszycy oraz i 21 maja do Jedliny-Zdroju – mówi Ilona Bujalska, prezes Stowarzyszenia Jedlińska Werwa.

– Międzypokoleniowa sztafeta powiatowa to propozycja dla rodzin, które chcą spędzić wspólnie i aktywnie czas oraz poznać powiat Wałbrzyski – wyjaśnia Ilona Bujalska.

W każdej drużynie sztafetowej musi być jeden dorosły i jedno dziecko w wieku od 5 do 12 lat. Stopień pokrewieństwa nie gra roli, podobnie jak poziom biegowego zaawansowania. Do pokonania będzie 500 metrów. Na pierwszej zmianie pobiegną osoby dorosłe, które będą musiały zmierzyć się z dystansem 350 m. Po przebiegnięciu 350 m nastąpi zmiana sztafetowa, czyli przekazanie pałeczki sztafetowej i na ostatnią prostą – 150 m – ruszą dzieci.

– Najważniejsza jest zabawa i radość ze wspólnego startu, dlatego wygrywa każda drużyna, bo nie będziemy prowadzić żadnej klasyfikacji. Każda rodzina, która ukończy sztafetę rodzinną, otrzyma na mecie pamiątkowy dyplom, medal i mapkę z najważniejszymi atrakcjami gminy, w której odbywa się dany bieg. Udział w sztafecie mogą wziąć osoby mieszkające w powiecie wałbrzyskim (ale nie muszą być mieszkańcami gminy, w której odbywa się dana sztafeta). Rodziny, które wezmą udział we wszystkich spotkaniach, otrzymają specjalne wyróżnienie: statuetkę i przewodnik po powiecie wałbrzyskim. Podsumowanie akcji i wręczenie nagród specjalnych odbędzie się po ostatniej sztafecie, w tym samym dniu, na terenie Pensjonatu Moniuszko w Jedlinie-Zdroju. Zadanie zostało współfinansowane z budżetu powiatu wałbrzyskiego – dodaje prezes Stowarzyszenia Jedlińska Werwa.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty