https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Zbiórka dla zwierzaków ze schroniska

Każdego roku do schroniska trafia mnóstwo porzuconych i bezdomnych zwierząt, które czekają na pomoc osób o wielkich sercach. Dlatego Gmina Świebodzice aktywnie włącza się w zbiórkę datków dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy. Zbiórkę prowadzi także Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu.

– Potrzebne są: koce, poszewki, prześcieradła, dywany; sucha i mokra karma (mile widziana dobrej jakości), środki czystości (domestos, płyn do okien, płyn do podłóg) – wyliczają organizatorzy świebodzickiej zbiórki. Dary można przynosić do jednego z punktów na terenie Świebodzic: ratusz w Świebodzicach (Rynek 1, pok. nr 5 i 6); Miejska Biblioteka Publiczna Oddział Dziecięcy, ul. Wolności 23 (w godzinach pracy placówki); Miejski Dom Kultury, ul. Wolności 13 (w godzinach pracy placówki). Zbiórka prowadzona jest do dnia 13 kwietnia br. Serdecznie zachęcamy do włączenia się w akcję i pomocy czworonogom ze świdnickiej placówki. Wszystkie zebrane rzeczy zostaną przekazane pracownikom schroniska podczas „Pikniku dla bezdomniaków”, który odbędzie się w sobotę – 15 kwietnia w Miejskim Domu Kultury w Świebodzicach. W trakcie imprezy prowadzone będą konsultacje i porady z pracownikiem schroniska dotyczące adopcji, a dla dzieci przygotowano szereg atrakcji,  w tym warsztaty tworzenia zabawek dla kotów oraz plakatów promujących adopcję podopiecznych schroniska. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10.00 od spaceru psów pod opieką wolontariuszy ze schroniska z Miejskiego Domu Kultury do Rynku. Już dziś serdecznie zapraszamy do udziału.

Od kilku tygodni Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu prowadzi swoją zbiórkę dla bezdomnych zwierząt ze schroniska w Świdnicy.

– Zbieramy: koce, prześcieradła, poszewki – oczywiście wszystko używane. Miejscem zbiórki jest siedziba Centrum Kultury i Turystyki przy ul. Kościuszki 2 w Walimiu. Zbiórka trwa do odwołania – mówi Wioletta Sowa, dyrektor Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty