https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Współpraca Mieroszowa i Adršpachu

W Urzędzie Miejskim w Mieroszowie odbyło się spotkanie Burmistrza Mieroszowa Andrzeja Lipińskiego z delegacją Adršpachu w Republice Czeskiej. Samorządowcy rozmawiali o współpracy przygranicznych gmin.

Stronę czeską na spotkaniu reprezentowali: zastępca starosty Adršpachu Tomáš Dimiter, dyrektor Skał Adrszpaskich Zdeněk Zatloukal oraz Kateřina Menšíková, która jest odpowiedzialna za promocję.

– Podczas spotkania poruszyliśmy kwestie organizacji ruchu turystycznego w bieżącym sezonie, mówiliśmy także o rozwoju w tym zakresie i o planowanych inwestycji Gminy Mieroszów. Rozmawialiśmy o infrastrukturze turystycznej, miejscach parkingowych, wypożyczalniach rowerów i o transporcie, w kontekście przeciwdziałania problemom z przepustowością dróg i kolei. Są to sprawy szczególnie istotne w sezonie letnim, ponieważ powodują utrudnienia w ruchu na terenie czeskich gmin przygranicznych oraz w Gminie Mieroszów. Omówiliśmy strategię na ten rok, a także przygotowania do wspólnego projektu w ramach funduszy Interreg. Współpraca obejmie też stworzenie nowych tras rowerowych po obu stronach granicy w ramach szerszej sieci tras, co pomoże przekierować ruch turystyczny i ruch rowerowy z problematycznych odcinków dróg na piękne krajobrazowo i przyrodniczo ścieżki dla rowerzystów. Kolejne spotkanie, podczas którego powstaną opracowania konkretnych rozwiązań, odbędzie się w kwietniu – wyjaśnia Andrzej Lipiński.

(KK)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty