https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Najpiękniejsze palmy

W Niedzielę Palmową w Czarnym Borze, Chełmsku Śląskim, Kamiennej Górze i Krzeszowie rozstrzygnięte zostały konkursy na najpiękniejsze palmy wielkanocne.

Czarny Bór

Tradycyjne, misterne, okazałe, przystrojone bukszpanem, zbożami, krepiną, mieniące się całą feerią barw – takie właśnie są palmy, rokrocznie zdobiące czarnoborską świątynię. W kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Czarnym Borze rozstrzygnięty został konkurs na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną.

– Jestem dumy, że palmy każdego roku są tak okazałe, a po zwycięstwie Koła Gospodyń Wiejskich w Czarnym Borze w Dolnośląskim Konkursie Palm, który odbył się 1 kwietnia w Wałbrzychu, nikt już chyba nie ma wątpliwość, że te najpiękniejsze są oczywiście w Gminie Czarny Bór! – powiedział Wójt Gminy Czarny Bór Adam Górecki, gratulując wszystkim uczestnikom konkursu.

Tegoroczne konkursowe palmy oceniało jury w składzie Dorota Skibska (zastępca wójta), Katarzyna Bernaś (dyrektor B+CK), Anna Dziewit (dyrektor GZS-P) oraz Anna Kożuch (Rada Parafii NSPJ w Czarnym Borze). Po burzliwych naradach jury zdecydowało nagrodzić w kategorii dzieci szkolne: I miejsce (nagroda w kwocie 500 zł) – klasy 5A i 5B GZS-P, II miejsce (bon o wartości 300 zł) – klasy 2A, 2B, 2C GZS-P, III miejsce (bon o wartości 200 zł) – Przedszkole GZS-P w Czarnym Borze oraz klasa 4B GZS-P; w kategorii indywidualnej: I miejsce (nagroda w kwocie 500 zł) – Irena i Mieczysław Rusnarczyk, II miejsce (bon o wartości 300 zł) – Anna Łękawska; w kategorii instytucje: I miejsce (nagroda w kwocie 500 zł) – Stowarzyszenie „Atrakcyjni”, II miejsce (bon o wartości 300 zł) – KGW oraz Sołectwo Czarny Bór, III miejsce (bon o wartości 200 zł) – Dolnośląskie Centrum Leczenia Uzależnień w Czarnym Borze.

Chełmsko Śląskie

XXIII konkurs Palm Wielkanocnych w Chełmsku Śląskim zorganizował miejscowy Wiejski Dom Kultury.

– Najpiękniejszą palmę w tym roku wykonało Sołectwo Chełmsko Śląskie, ale wielkie brawa należą się wszystkim uczestnikom tegorocznego konkursu oraz organizatorom – podkreśla Burmistrz Lubawki Ewa Kocemba, która nagradzała uczestników konkursu.

Kamienna Góra

Centrum Kultury w Kamiennej Górze po raz trzeci zorganizowało konkurs palm wielkanocnych. Komisja w składzie: Violetta Majak, Mariusz Łobos, Bogdan Murawski przy ocenie palm, zgodnie z regulaminem konkursu, brała pod uwagę pomysły artystyczne, własną inwencję twórczą, zgodność wykonania z tradycją oraz ogólny wygląd i efektowność kompozycji. W kategorii przedszkola pierwsze miejsce ex aequo zajęły: Pierwsze Prywatne Przedszkole „Stokrotka” (grupa „Maki”) oraz Przedszkole Publiczne nr 3 (grupa „Miśki”), a wyróżnienia dostały plamy przygotowane przez grypy „Rybki”, „Dunisie” i „Motylki” z Przedszkola Publicznego nr 3 oraz grupie „Niezapominajki z przedszkola „Stokrotka”. W kategorii szkoły pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kamiennej Górze (grupa plastyczna), a wyróżnienie Szkoła Podstawowa w Ptaszkowie. W kategorii open pierwsze miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich „Folk” Przedwojów, a wyróżnienie Michał Dereń oraz grupa, którą tworzyli: Kamil Sternal, Justyna Podobińska, Elżbieta Rosłon.

Krzeszów

W sali Centrum Biblioteczno-Kulturalnego Gminy Kamienna Góra w Krzeszowie 1 kwietnia odbyło się przedświąteczne spotkanie „Tradycje Wielkanocne”.

– Mieszkańcy Gminy Kamienna Góra spotkali się przy świątecznym stole, na którym gościły wyśmienite potrawy, przygotowane przez sołectwa, stowarzyszenia i koła gospodyń wiejskich. Nie zabrakło występów artystycznych, w których udział wzięły dzieci z gminnych przedszkoli oraz Zespół Taneczny Krąg i Zespół Ludowo Estradowy Mokrzeszów, warsztatów m.in. ozdób świątecznych, dekoracji jaj, tworzenia palm wielkanocnych i rozstrzygnięcia konkursu kulinarnego oraz palm wielkanocnych – informuje portal RelacjeRegionalne.pl.

W konkursie palm wielkanocnych w kategorii dorośli 1 miejsce zajęło Sołectwo Ogorzelec, 2 miejsce Sołectwo Leszczyniec, a 3 miejsce Sołectwo Jawiszów, natomiast wyróżnienie dostały palmy przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich „Folk” Przedwojów oraz Optymistów Krzeszowskich. W kategorii dzieci 1 miejsce zajęła szkoła z Szarocina, 2 miejsce szkoła z Krzeszowa, a 3 miejsce szkoła z Pisarzowic oraz MDP Ptaszków.

W konkursie kulinarnym na potrawę „Kurczak w roli głównej” zwyciężyło Sołectwo Czadrów, do którego powędrowała statuetka koguta.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty